| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wzrosła produkcja firm

Wzrosła produkcja firm

W sierpniu jego produkcja była wyższa niż przed rokiem - wynika z ustaleń GUS.

W sierpniu sprzedaż przemysłu była o 13,5 proc. wyższa niż przed rokiem, a produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 2,6 proc. - poinformował GUS.
W sierpniu, po uwględnieniu czynników sezonowych (mieliśmy dwa dni robocze więcej niż przed rokiem), sprzedaż przemysłu była o 9,5 proc. wyższa od uzyskanej w analogicznym okresie ubiegłego roku. Natomiast w stosunku do lipca tego roku produkcja przemysłu wzrosła o 1,7 proc.
Wzrost sprzedaży, w porównaniu z sierpniem ub.r., odnotowano w 24 spośród 29 działów przemysłu, w tym sprzedaż przemysłu motoryzacyjnego była aż o 54,5 proc. większa niż przed rokiem. Bardzo dużo, bo o 42,7 proc. wzrosła też produkcja firm wytwarzających sprzęt i urządzenia radiowe, telewizyjne i telekomunikacyjne. Natomiast produkcja maszyn i aparatury elektrycznej podskoczyła o 30,3 proc., a wyrobów z metali o 25,7 proc. Są to na ogół branże, które najwięcej eksportują. W efekcie nadal największy przyrost sprzedaży ma przemysł przetwórczy. Jego sprzedaż była w sierpniu o 14,5 proc. większa niż przed rokiem.
Według GUS, po ośmiu miesiącach produkcja sprzedana przemysłu była o 15,5 proc. większa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Ponadto ceny produkcji przemysłowej przez miesiąc wzrosły o 0,4 proc. i były o 8,7 proc. (w lipcu o 8,6 proc.) wyższe niż przed rokiem.
Sierpień był drugim w tym roku miesiącem, w którym produkcja budowlano-montażowa wzrosła (o 2,6 proc.) w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. Ale po uwzględnieniu czynników sezonowych była ona o 6,2 proc. mniejsza niż przed rokiem.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK