| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe

Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe

Jeżeli zdecydowałeś się na założenie działalności gospodarczej w Irlandii i rozpocząłeś procedurę rejestracyjną, spotkasz się z koniecznością wyboru rodzaju ubezpieczenia oraz otwarcia konta bankowego.

Wybór rodzaju ubezpieczenia

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej jak i struktury przedsięwzięcia należy rozważyć i dobrać odpowiednie rodzaje ubezpieczenia.
Mogą to być:
• OC,
• pracownicze,
• szkody majątkowe / utracone korzyści,
• komunikacyjne,
• dodatkowe.
W ich doborze pomocne mogą być informacje zamieszczone na stronie wwww.enterpriseboards.ie.

Otwarcie konta bankowego

Bardzo ważnym jest założenie odrębnego firmowego konta bankowego. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bywa to niejednokrotnie pomijane. Brak wydzielonego konta biznesowego znacznie utrudnia śledzenie przepływów gotówkowych firmy, a co za tym idzie uniemożliwia bieżące analizowanie jej sytuacji ekonomicznej. Takie zaniedbanie może doprowadzić do niewypłacalności, a co za tym idzie bankructwa. 

Warto też rozważyć założenie dodatkowego konta depozytowego, na którym deponowałoby się miesięcznie zaliczki na poczet podatku dochodowego. Podlegając obowiązkowi rozliczenia się z Urzędem Podatkowym raz w roku, trzeba się wykazać dużą dyscypliną, aby zebrać środki należne urzędowi z tytułu odprowadzanych podatków. Dodatkowe konto depozytowe może znacznie pomóc w zebraniu na czas wymaganej przez Urząd Podatkowy kwoty.

Polecamy: Jak założyć własną firmę w Polsce

Przy doborze banku warto prześledzić bieżące oferty dostępne na rynku. Irlandzkie banki prześcigają się w walce o klienta, niektóre oferują bardzo preferencyjne warunki otwarcia i utrzymania konta bankowego dla osób rozpoczynających biznes. Ponadto pragnąc dotrzeć do polskiej społeczności i ułatwić jej korzystanie z usług, kilka banków rozbudowało obsługę w języku polskim.

Warto również zastanowić się, jakie operacje finansowe będą dominować w nowo otwartym biznesie i pod tym kątem dobrać instytucję finansową. Dodatkowym atutem może być dostępność obsługi online, która przyspiesza realizację płatności i przelewów oraz umożliwia całodobową kontrolę stanu własnego konta.

Polecamy: serwis Mała firma

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK