| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Banki nadal kuszą lokatami

Banki nadal kuszą lokatami

Oprocentowanie depozytów nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, a banki obniżają je wolniej niż można było się tego spodziewać.

W naszym comiesięcznym porównaniu poddajemy ocenie zarówno tradycyjne lokaty, jak i te zakładane przez Internet, a także depozyty w formie ubezpieczenia, czyli poliso-lokaty. Jako że stawki oprocentowania zmieniają się w zależności od wpłacanej kwoty i czasu trwania lokaty, uwzględniliśmy depozyty na 5- i 20 tys. zł, zakładane na kwartał, pół roku, rok i dwa lata. Każdy z tych depozytów otrzymał ocenę z czterostopniowej skali. W zestawieniu uwzględnialiśmy lokaty o stałym oprocentowaniu, a w przypadku gdy bank nie miał takiej propozycji, braliśmy pod uwagę depozyty o zmiennym oprocentowaniu, jednak obniżając im notę o jeden punkt.

Najkorzystniejszą lokatę zakładaną na trzy miesiące oferuje Getin Bank, gdzie standardowe oprocentowanie wynosi 7 proc. w skali roku. Decydując się na ROR w pakiecie e-Getin oprocentowanie można podwyższyć o 1 p.p. (do 8 proc.). Najwyższa stawka na pół roku dla 5- i 20 tys. zł to 7 proc. na lokacie w AIG lub polisie lokacyjnej w banku DnB Nord. W przypadku rocznego depozytu na 5 tys. zł aż cztery banki zaproponują stawkę w wysokości 7 proc. Mowa o polisach w DnB Nord, Getin Banku i Lukas Banku oraz tradycyjnej lokacie w Noble Banku. Ten ostatni bank dla kwoty 20 tys. zł zaoferuje już 7,8 proc. Z kolei najlepszą dwuletnia lokatę na 5 tys. zł ma Toyota Bank ze stawką 6,3 proc. w skali roku. W przypadku kwoty 20 tys. zł najwyższą stawką może pochwalić się Noble Bank z poliso-lokatą na 6,5 proc.

Ratingi lokat przygotowujemy w cyklu miesięcznym. Aktualny – wraz z pełną ofertą banków – można znaleźć także na stronach internetowych www.open.pl.

Porównaj oferty banków

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »