| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Banki nadal kuszą lokatami

Banki nadal kuszą lokatami

Oprocentowanie depozytów nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, a banki obniżają je wolniej niż można było się tego spodziewać.

W naszym comiesięcznym porównaniu poddajemy ocenie zarówno tradycyjne lokaty, jak i te zakładane przez Internet, a także depozyty w formie ubezpieczenia, czyli poliso-lokaty. Jako że stawki oprocentowania zmieniają się w zależności od wpłacanej kwoty i czasu trwania lokaty, uwzględniliśmy depozyty na 5- i 20 tys. zł, zakładane na kwartał, pół roku, rok i dwa lata. Każdy z tych depozytów otrzymał ocenę z czterostopniowej skali. W zestawieniu uwzględnialiśmy lokaty o stałym oprocentowaniu, a w przypadku gdy bank nie miał takiej propozycji, braliśmy pod uwagę depozyty o zmiennym oprocentowaniu, jednak obniżając im notę o jeden punkt.

Najkorzystniejszą lokatę zakładaną na trzy miesiące oferuje Getin Bank, gdzie standardowe oprocentowanie wynosi 7 proc. w skali roku. Decydując się na ROR w pakiecie e-Getin oprocentowanie można podwyższyć o 1 p.p. (do 8 proc.). Najwyższa stawka na pół roku dla 5- i 20 tys. zł to 7 proc. na lokacie w AIG lub polisie lokacyjnej w banku DnB Nord. W przypadku rocznego depozytu na 5 tys. zł aż cztery banki zaproponują stawkę w wysokości 7 proc. Mowa o polisach w DnB Nord, Getin Banku i Lukas Banku oraz tradycyjnej lokacie w Noble Banku. Ten ostatni bank dla kwoty 20 tys. zł zaoferuje już 7,8 proc. Z kolei najlepszą dwuletnia lokatę na 5 tys. zł ma Toyota Bank ze stawką 6,3 proc. w skali roku. W przypadku kwoty 20 tys. zł najwyższą stawką może pochwalić się Noble Bank z poliso-lokatą na 6,5 proc.

Ratingi lokat przygotowujemy w cyklu miesięcznym. Aktualny – wraz z pełną ofertą banków – można znaleźć także na stronach internetowych www.open.pl.

Porównaj oferty banków

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

Własne
INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK