| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Co, gdy szkoda komunikacyjna dotyczy auta w leasingu

Co, gdy szkoda komunikacyjna dotyczy auta w leasingu

Jakie kroki należy podjąć jeżeli w wypadku uczestniczył samochód leasingowany? Przeczytaj poniższy tekst, a uzyskasz odpowiedź na to pytanie.

W pierwszej kolejności zgłaszasz szkodę do zakładu ubezpieczeniowego, udostępniasz ubezpieczycielowi pojazd do oględzin oraz ustalasz najodpowiedniejszą i najwygodniejszą dla Ciebie metodę naprawy pojazdu.

Musisz pamiętać o ewentualnej gwarancji oraz warunkach rozliczeń za naprawę. Ważne żebyś wiedział, że towarzystwa leasingowe tylko w wyjątkowych warunkach zgadzają się na rozliczenie kosztorysowe szkody.

Dysponując powyższymi informacjami zgłaszasz szkodę firmie leasingowej – odbywa się to poprzez przesłanie faksem odpowiedniego druku zgłoszenia lub wypełnienie stosownego formularza za pośrednictwem Internetu. 

Polecamy:Jak rozliczać szkody komunikacyjne leasingowanego auta

Zgłoszenie szkody jest podstawą do przygotowania upoważnienia do odbioru odszkodowania, które może być wystawione na Ciebie jako użytkownika (w sytuacji kiedy Ty zapłaciłeś za naprawę) lub na wskazany przez Ciebie warsztat naprawczy (w sytuacji kiedy uzgodniłeś naprawę „bezgotówkową”).

Faktury za naprawy wystawiane są na Ciebie i Ty jesteś zobowiązany do zapłaty należności. Jeżeli jesteś płatnikiem VAT, a zakład naprawczy zgodził się na rozliczenie „bezgotówkowe” – wtedy wskazujesz zakład jako odbiorcę odszkodowania i płacisz wynikający z faktury VAT.

Polecamy:Samochód w firmie a ubezpieczenie

reklama

Ekspert:

Sławomir Buchta

Specjalista ds. leasingu

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szkoda komunikacyjna a auto w leasingu
Szkoda komunikacyjna a auto w leasingu

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »