| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Kurs euro wrażliwy na greckie problemy

Kurs euro wrażliwy na greckie problemy

Jeszcze w środę rano można było mieć nadzieję, iż „neutralny” komunikat FED-u w połączeniu z rysującym się planem pomocy dla Grecji ze strony państw strefy euro (co prawda możliwym do użycia w ostateczności, ale jednak to coś), pozwolą na nieco większe odbicie notowań euro, zwłaszcza, że na chwilę kurs EUR/USD znalazł się powyżej poziomu 1,38.

EUR/PLN: Okolice 3,86 zaczynają zyskiwać na znaczeniu, jako istotne wsparcie. Dzienne wskaźniki (zwłaszcza MACD) zaczynają sugerować, iż nie zejdziemy szybko poniżej 3,85-3,86 i możliwym scenariuszem staje się konsolidacja 3,85-3,90. Ujęcie H4 też sugeruje zwyżkę. Pierwszy istotny opór to rejon 3,88.

USD/PLN: Dolar odbija się od wsparcia na 2,80 za sprawą ruchu spadkowego na EUR/USD. Zbliżamy się do 2,84, których naruszenie może być sygnałem do większego ruchu – w stronę 2,88 w ciągu następnych dni. Ujęcie H4 potwierdza wzrost.

EUR/USD: Spadek do 1,3650 sprawił, iż doszło do naruszenia struktury wzrostowej wykresu budowanej w ostatnich kilku tygodniach. Negatywnie wygląda też szybkie zawrócenie w dół po pokonaniu poziomu 1,38. Dzienne wskaźniki zaczynają wysyłać pierwsze sygnały słabości rynku. Nie można wykluczyć, że dzisiaj popyt spróbuje się jeszcze bronić wyprowadzając notowania na chwilę powyżej 1,37 (max. 1,3730). Będzie to jednak okazja do sprzedaży EUR/USD, gdyż w średnim terminie znów zbierają się czarne chmury.

GBP/USD: Ruch w górę w ciągu ostatnich dwóch dni był imponujący, co pokazało, iż rynek był mocno wyprzedany i wystarczył mocny impuls w postaci publikacji zapisków z posiedzenia BOE, aby inwestorzy zaczęli w pośpiechu pokrywać krótkie pozycje. Wydaje się jednak, iż korektę mamy już zakończoną. Spadek poniżej 1,52 będzie potwierdzeniem tego faktu. Dzienne wskaźniki pozostają wprawdzie w trendach wzrostowych, ale nie należy tego przeceniać.

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK