REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W USA wszystkie mieszkania są wynajęte

Pieniądze
Pieniądze

REKLAMA

REKLAMA

Kryzys w Hiszpanii i zaskakujące dane ze Stanów Zjednoczonych - święta upływały pod znakiem niepokojów inwestycyjnych związanych z nadchodzącym tygodniem.

Wolny dzień praktycznie na wszystkich liczących się rynkach finansowych pozwala inwestorom na uspokojenie emocji, które w ostatnich dniach zaczęły mocniej targać zachowaniami. Nerwowość wprowadziły doniesienia z Hiszpanii, wokół której problemów zaczęło się robić coraz głośniej, a kulminacyjnym momentem była nieudana aukcja obligacji.

REKLAMA

W tle mieliśmy wiadomości gospodarcze o rozwoju globalnej koniunktury w marcu, jak również sygnały o malejącej skłonności amerykańskich władz monetarnych do dalszego luzowania ilościowego polityki pieniężnej. Na krajowym podwórku wybijał się na plan pierwszy ostry ton szefa NBP, przestrzegającego przed podwyżką stóp procentowych w następstwie utrzymywania się wysokiej inflacji. Choć już wcześniej wykazywał zaniepokojenie tempem wzrostu cen, to jednak rynek traktował to bardziej jako słowną interwencję. Teraz zdaje się zaczął taki wariant brać pod uwagę, co widać po przecenie naszych obligacji.

Polecamy: Oglądamy co najmniej 5 mieszkań przed zakupem

Niepokojowi, jaki zagościł na rynkach, w niewielkim stopniu poddała się amerykańska giełda, część rynków azjatyckich, jak na przykład Korea, też bardzo dobrze zniosły przesilenie. To dobra wiadomość dla przyszłej koniunktury. Widać, że inwestorzy traktują na razie kłopoty Hiszpanii bardziej lokalnie, niż globalnie. Nie można wykluczyć, że jeśli sytuacja szybko nie uspokoi się, to niepokój rozniesie się po świecie, ale dziś wydaje się to mniej realnym scenariuszem. Wskaźniki PMI pokazały, że koniunktura gospodarcza rozwija się, co przy niskich wycenach akcji i wciąż braku nadmiernego optymizmu inwestorów pozwala wierzyć w powrót dobrych nastrojów na rynki ryzykownych aktywów.

Wpływ niepokojów o los Hiszpanii ma na razie bardziej lokalny niż globalny charakter, co dobrze wróży koniunkturze na rynkach ryzykownych aktywów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dane z rynku nieruchomości

Około 1200 mieszkań zamierza w tym roku sprzedać JW Construction. W I kwartale znalazł chętnych na kupno 206 lokali. W minionym roku sprzedaż wyniosła 1029 mieszkań. W tym roku chce rozpocząć projekty na 1400 lokali. Obecnie w ofercie deweloper ma 1600 mieszkań. Spółka planuje kontynuować strategię dywersyfikowania przychodów o segment komercyjny, tak by stanowił o połowie przychodów.

Polecamy: Gdzie można znaleźć małe mieszkanie?

REKLAMA

O sprzedaży mieszkań w I kwartale poinformował również Gant. Sięgnęła 251 lokali. To wyraźnie więcej niż rok wcześniej kiedy było to 182 mieszkania. Najwięcej umów podpisano na sprzedaż mieszkań na warszawskiej Woli oraz w dopiero co rozpoczętym projekcie w Krakowie.

W I kwartale do najniższego poziomu od 2001 r. spadł odsetek niewynajętych mieszkań w Stanach Zjednoczonych. Wyniósł 4,9% wobec 6,2% rok wcześniej. W 31-letniej historii tych danych 3. raz zdarzyło się wynik poniżej 5%.

Firma deweloperska LC Corp rozstrzygnęła przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu Osiedla Graniczna, położonego przy ul. Granicznej na wrocławskim Muchoborze. W ramach realizowanego etapu inwestycji powstaną 173 mieszkania od 37 do 78 m kw., o łącznej pow. użytkowej 9 256 m kw. Budynek zostanie wyposażony w garaż podziemny, przewidziano również miejsca postojowe naziemne, a dla najmłodszych mieszkańców - plac zabaw na dziedzińcu. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na III kw. 2013 roku. Jest to już trzeci realizowany przez Grupę LC Corp kilkuetapowy projekt mieszkaniowy  we Wrocławiu.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA