| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Wynajem mieszkania dla studenta - gdzie najtaniej

Wynajem mieszkania dla studenta - gdzie najtaniej

Wakacje to czas, w którym studenci przeglądają oferty wynajmu mieszkań, szukając najbardziej dogodnej lokalizacji, w której będą chcieli spędzić kolejny rok akademicki. Ucieszyć może ich fakt, iż na rynku jest dwukrotnie więcej ofert niż przez rokiem, a same koszty wynajmu spadły w porównaniu do 2009 roku – wynika z danych serwisu szybko.pl. Najbardziej obniżyły się koszty wynajmu kawalerek.

W Krakowie kawalerkę można wynająć w cenie porównywalnej z zeszłym rokiem. Mieszkania 2-pokojowe są o około 200 złotych tańsze niż przed rokiem, a 3 pokoje można wynająć średnio o 90 złotych taniej.

W przypadku Krakwa najdroższe jest Stare Miasto, Zwierzyniec, Łobzów i Bronowice, najtaniej jest w Nowej Hucie oraz w dzielnicy Prokocim-Bieżanów.

Koszty wynajmu mieszkań we Wrocławiu należą do najwyższych w kraju. Za kawalerkę trzeba tu zapłacić średnio 1290 złotych miesięcznie, za mieszkanie 2-pokojowe 1580 a za 3 pokoje 2150. W porównaniu z lipcem 2009 średnio o 6,5% mniej płaci się za wynajem mieszkań 2 i 3-pokojowych. Kawalerki przed rokiem były nieznacznie tańsze.

Najwyższe koszty wynajmu dotyczą Starego Miasta, najtańszą dzielnicą jest Psie Pole.

Średnie koszty wynajmu mieszkań w lipcu 2010 przedstawiają się następująco: mieszkania 1-pokojowe 1040 złotych, 2-pokojowe 1420 i 3-pokojowe1755. W porównaniu z lipcem 2009 o 12,3% mniej kosztuje wynajęcie mieszkania 3-pokojowego o 11% mniej kawalerki i o 4% mniej 2 pokoi. W Gdańsku najdroższymi dzielnicami są Śródmieście i Oliwa, najtaniej jest na Żabiance i Chełmie.

Średnie koszty wynajmu są na poziomie porównywalnym z zeszłym rokiem. Wynajem kawalerki kosztuje około 1035 złotych, mieszkania 2-pokojowego 1380, a 3-pokojowego 1820. Najtańsze oferty wynajmu można znaleźć w dzielnicach Sołacz, Winogrady i Grunwald. Najdrożej jest na Starym i Nowym Mieście oraz w dzielnicy Wilda.

W Katowicach w ciągu ostatnich 12 miesięcy spadły koszty wynajmu mieszkań 1 i 2-pokojowych, odpowiednio o 6,5% i 4,7%, w efekcie na kawalerkę trzeba wydać około 1000 złotych, a na mieszkanie 2-pokojowe 1430 złotych miesięcznie. Wynajem 3 pokoi jest droższy niż przed rokiem o 1/10 i średnia stawka dla całego miasta wynosi 1940 złotych.

Najwyższe czynsze za wynajem w Katowicach są osiągane w dzielnicach: Brynów, Wełnowiec-Józefowiec oraz Dąbrówka Mała. Najtaniej jest na Osiedlu Tysiąclecia i Witosa.

W Łodzi w porównaniu z lipcem 2009 w zauważalny jest spadek kosztów wynajmu mieszkań 3-pokojowych z 1700 złotych do 1550. Wynajem kawalerki kosztuje obecnie średnio 890 złotych i jest o 20 złotych niższy niż w lipcu 2009.

Najdroższymi, jeśli chodzi o koszty wynajmu, dzielnicami Łodzi są Śródmieście i Centrum. Zdecydowanie najtaniej jest na łódzkich Bałutach.

Zobacz także: Kalkulator kosztu zakupu nieruchomości

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Saveinvest Sp. z o.o.

http://www.grunttozysk.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »