| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Niestandardowe formaty liczbowe (Excel)

Niestandardowe formaty liczbowe (Excel)

W tej poradzie przyjrzymy się bliżej różnego rodzaju niestandardowym formatom w programie Excel, które mogą nam się przydać w obliczeniach naszych firmowym i domowych budżetów.

W kodzie niestandardowego formatu liczbowego możesz posiadać tylko dwa formatowania warunkowe przy jednej sekcji.

Załóżmy, że jesteś zadowolony z wyniku swojej dotychczasowej pracy. Jedyne czego brakuje to być może osobistych notatek (które np. umieszczamy licząc coś na kartce). Na szczęście dzięki niestandardowym formatom liczbowym możemy dodać takie notatki, które będą widoczne w programie, a nie na wydruku.

1. Zaznaczamy kolumnę D i wybieramy polecenie menu Format -> Komórki.
2. W oknie Formatowanie komórek wybieramy kartę z Liczbowe, a z listy Niestandardowe.
3. W polu Typ zmień format liczbowy na następujący:

;;;

Jeśli dla każdej sekcji nie wprowadzisz żadnych wartości pomiędzy średnikami program uzna że chcesz je ukryć.

Zobacz: Internetowe konto bankowe

4. Zamknij okno Formatowanie komórek.

Po tej operacji wpisanie czegokolwiek do komórek w kolumnie D będzie niewidoczne na arkuszu. Tekst tam wprowadzony będzie można zobaczyć tylko po zaznaczeniu komórki – pojawi się on wtedy na pasku formuły.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK