| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Dostawca odpowiada za wytworzone produkty

Dostawca odpowiada za wytworzone produkty

Dostawa jest odmianą umowy sprzedaży. Zawierają ją dwaj przedsiębiorcy: dostawca oraz odbiorca, a dotyczy wytworzenia i dostarczenia określonych rzeczy oraz podaje cenę.

Dostawca odpowiada również za opóźnienia w produkcji. Gdyby tak bardzo zwlekał z rozpoczęciem wytwarzania nawet tylko poszczególnych części dostawcy, że przestało być prawdopodobne dostarczenie ich w umówionym czasie, to odbiorca może od umowy odstąpić nawet jeszcze przed upływem terminu wskazanego w umowie. Nie musi mu nawet wyznaczyć terminu dodatkowego. Ponadto odbiorca może żądać naprawienia szkody spowodowanej niewykonaniem umowy przez dostawcę.

Odbiorca może też odstąpić od umowy, gdy dostawca wykonuje przedmiot w sposób wadliwy lub sprzeczny z umową i mimo wezwania do zmiany we wskazanym terminie sposobu wykonania nie zmieni go.

Ważne!

Dostawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady dostarczonych rzeczy, nawet gdy wyprodukował je w sposób określony przez odbiorcę lub według dostarczonej przez niego dokumentacji technologicznej. Uważa się, że powinien on znać technologię produkcji, która ma wpływ na jakość produktu, a także sprawdzić prawidłowość zastosowanej technologii pod rygorem odpowiedzialności za jej wynik

SŁOWNIK

DOSTAWA - przemieszczenie ściśle określonej partii dóbr od dostawcy do odbiorcy. Przez pojęcie dobra rozumie się surowce, materiały, produkty, towary. Przemieszczenie odbywa się w wyznaczone przez strony umowy miejsce w określonym terminie.

MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

Podstawa prawna

• Art. 605-612 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK