| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Oferty banków: jakie grupy zawodowe są uprzywilejowane

Oferty banków: jakie grupy zawodowe są uprzywilejowane

Banki przychylnie patrzą na osoby, które wykonują niektóre zawody. Jeśli więc jesteś policjantem, lekarzem lub prawnikiem, możesz przez rok mieć w banku konto za darmo i tańszy kredyt. Architekci, nauczycieli, farmaceuci, pracownicy finansowi, tłumacze i komornicy również mogą cieszyć się atrakcyjnymi przywilejami. Sprawdź sam w jakim banku możesz liczyć na preferencyjne warunki, ze względu na wykonywany zawód.

Różnicowanie ofert dla wybranych grup zawodowych było popularne kilka lat temu, później nastąpiła moda na upraszczanie ofert. Obecnie walka na konta uniwersalne jest tak ostra, że banki starają się znaleźć nisze, w których potrafią bardziej się wyróżnić na tle konkurencji. Część wraca do tworzenia specjalnych ofert. Jednocześnie w sytuacji wysokiego odsetka źle spłacanych kredytów konsumpcyjnych trwa też rywalizacja o najbardziej rzetelnych klientów, a za takich uważa się właśnie prawników, lekarzy czy nauczycieli. Zawsze więc warto spytać się w banku, czy nie ma specjalnej oferty dla naszego zawodu, bo można w ten sposób zaoszczędzić dobrych kilkaset złotych, a często też skorzystać z uproszczonych procedur kredytowych.

Jak udowodnić swoją profesję w bankowym okienku? Z pewnością nie uwierzą na słowo. Potrzebne jest potwierdzenie wpisu do właściwej izby zawodowej lub legitymacja służbowa. Czasami w grę wchodzi też dyplom lub inny dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu.

Bank Ochrony Środowiska policjantom (w tym emerytom i rencistom z policji oraz rodzinie, która dostaje świadczenia emerytalne po pracownikach policji) oferuje Konto 07. Na zasadzie indywidualnej zgody z konta mogą skorzystać także przedstawiciele innych służb mundurowych. Oprocentowanie ROR-u o wdzięcznej nazwie 07 może wynieść nawet 8 proc. Klient przez rok użytkuje je bez opłat, cały czas ma za darmo wszystkie przelewy internetowe. Dodatkowo od posiadaczy Konta 07 bank nie pobiera prowizji udzielając kredytów i pożyczek hipotecznych. Gdy klient od drugiego roku zaczyna już za konto płacić 7 zł miesięcznie, 1 zł z tej kwoty trafia do Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Bank rozważa wprowadzenie podobnych rozwiązań dla przedstawicieli innych zawodów, którym już obecnie na preferencyjnych warunkach udziela kredytów gotówkowych.

W BPH specjalną ofertę dla lekarzy, weterynarzy, prawników, architektów i księgowych wprowadzono w czerwcu. Bank oferuje im za darmo przez rok konto osobiste, w tym także kredyty gotówkowe oraz limit w koncie bez prowizji. Tylko z tytułu niepłacenia za prowadzenie konta i wydane do niego karty klient może zyskać nawet kilkaset złotych.

Polecamy serwis: Lokaty

Na takie same atuty oferty mogą liczyć reprezentanci 10 zawodów w Banku Millennium. Nie płacą więc miesięcznie od 15 do 25 zł za konto i przelewy przez Internet (1 zł) i telefon (4-5 zł). Za darmo przez rok mają również kartę debetową. Omija ich 15 zł opłaty za jej wydanie i 2,99 zł miesięcznie za użytkowanie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK