| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Polepszenie nastrojów w budownictwie

Aktualizacja: 20.05.2010

Pozytywne dane dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym w kwietniu br. rozbudziły nadzieje przed dzisiejszą publikacją produkcji budowlano-montażowej. Nie w pełni znalazły jednak potwierdzenie w tych danych. Kwiecień był kolejnym miesiącem wyhamowania spadku produkcji budowlanej. Była jednak o 6,1 proc. mniejsza niż przed rokiem - podaje Home Broker. »

ZUS poluje na symulantów

Aktualizacja: 20.05.2010

Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje. Przedstawiają w pracy wyłudzone L4, żeby uciec przed zwolnieniami, ale czasem dostają zewnętrzne zlecenie albo potrzebują czasu na remont domu. »

Kursantka nauki jazdy została uniewinniona

Aktualizacja: 20.05.2010

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie odpowiedzialności karnej kursantki i instruktora nauki jazdy za spowodowanie wypadku drogowego. »

Firmy będę zwiększać zatrudnienie

Aktualizacja: 20.05.2010

Gospodarka przyspiesza. Utrzymuje się realna wartość wynagrodzeń przy uwzględnieniu inflacji - podają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Poprawa nastrojów na rynku pracy

Aktualizacja: 20.05.2010

Trwająca od pięciu miesięcy systematyczna poprawa sytuacji na rynku pracy wreszcie dała oznaki przełomu. Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach w kwietniu nie zmniejszyła się po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku - podaje Gold Finance. »

Możesz wręczyć klientowi prezent nie droższy niż 200 zł bez PIT-8C

Aktualizacja: 11.05.2010

Do 200 złotych (czyli o 100 zł więcej) wynosić będzie od 20 maja 2010 r. limit wartości upominków (i innych świadczeń) wręczanych w celach promocyjnych i reklamowych przez przedsiębiorców swoim klientom i kontrahentom. »

Mieszkaniówka przyspiesza

Aktualizacja: 19.05.2010

Według danych GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale br., wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. »

Prawie 50 mld zł na infrastrukturę kolejową

Aktualizacja: 19.05.2010

W latach 2010 – 2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł – przewiduje Juliusz Engelhardt, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. »

I Kongresu Nauk Sądowych w listopadzie

Aktualizacja: 19.05.2010

Komitet Organizacyjnego I Kongresu Nauk Sądowych poinformował, że towarzystwa zrzeszające biegłych sądowych oraz instytucje wydające opinie dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości podjęły decyzję o organizacji I Kongresu Nauk Sądowych. »

Dostawcy płatności elektronicznych walczą o klientów

Aktualizacja: 19.05.2010

Platforma internetowa Płatności obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji dostawca płatności elektronicznych kusi klientów promocjami. »

Niewielka korekta na rynku walutowym

Aktualizacja: 19.05.2010

Wspólna waluta wreszcie złapała niewielki oddech. Jednak za wcześnie jest mówić o trwałej poprawie. »

Dobre nastroje na GPW

Aktualizacja: 19.05.2010

Na warszawskim parkiecie panują dobre nastroje. Indeksy największych spółek giełdowych pną się w górę. »

Polska liderem w delegowaniu pracowników

Aktualizacja: 19.05.2010

Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia migrujących Polaków, które weszły w maju br. wydłużają do dwóch lat czas delegacji podlegającej ubezpieczeniu do ZUS wysyłanego zagranicę pracownika, w tym regulacje odnośnie delegowania pracowników. Te ostatnie kwestie są szczególnie istotne gdyż na tle innych krajów UE polscy przedsiębiorcy wyróżniają się liczbą delegacji swoich pracowników. »

Elektroniczny system poboru opłat na drogach od 2011 roku

Aktualizacja: 18.05.2010

Od 1 lipca 2011 roku w Polsce będzie obowiązywać elektroniczny system poboru opłat, który zastąpi dotychczasowy system winietowy i ma stanowić jednolity, przejrzysty i uporządkowany system opłat na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. »

Jest „Program rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013”

Aktualizacja: 18.05.2010

Ministerstwo Finansów informuje, że zakończono proces konsultacji projektu "Programu rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK