| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Polepszenie nastrojów w budownictwie

Aktualizacja: 20.05.2010

Pozytywne dane dotyczące sytuacji na rynku mieszkaniowym w kwietniu br. rozbudziły nadzieje przed dzisiejszą publikacją produkcji budowlano-montażowej. Nie w pełni znalazły jednak potwierdzenie w tych danych. Kwiecień był kolejnym miesiącem wyhamowania spadku produkcji budowlanej. Była jednak o 6,1 proc. mniejsza niż przed rokiem - podaje Home Broker. »

ZUS poluje na symulantów

Aktualizacja: 20.05.2010

Na stu chorych Polaków dziewięciu symuluje. Przedstawiają w pracy wyłudzone L4, żeby uciec przed zwolnieniami, ale czasem dostają zewnętrzne zlecenie albo potrzebują czasu na remont domu. »

Kursantka nauki jazdy została uniewinniona

Aktualizacja: 20.05.2010

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie odpowiedzialności karnej kursantki i instruktora nauki jazdy za spowodowanie wypadku drogowego. »

Firmy będę zwiększać zatrudnienie

Aktualizacja: 20.05.2010

Gospodarka przyspiesza. Utrzymuje się realna wartość wynagrodzeń przy uwzględnieniu inflacji - podają eksperci Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Poprawa nastrojów na rynku pracy

Aktualizacja: 20.05.2010

Trwająca od pięciu miesięcy systematyczna poprawa sytuacji na rynku pracy wreszcie dała oznaki przełomu. Liczba zatrudnionych w przedsiębiorstwach w kwietniu nie zmniejszyła się po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku - podaje Gold Finance. »

Możesz wręczyć klientowi prezent nie droższy niż 200 zł bez PIT-8C

Aktualizacja: 11.05.2010

Do 200 złotych (czyli o 100 zł więcej) wynosić będzie od 20 maja 2010 r. limit wartości upominków (i innych świadczeń) wręczanych w celach promocyjnych i reklamowych przez przedsiębiorców swoim klientom i kontrahentom. »

Mieszkaniówka przyspiesza

Aktualizacja: 19.05.2010

Według danych GUS, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęli deweloperzy w pierwszym kwartale br., wzrosła o 53 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. »

Prawie 50 mld zł na infrastrukturę kolejową

Aktualizacja: 19.05.2010

W latach 2010 – 2015 nakłady na inwestycje w infrastrukturę kolejową wyniosą około 49,5 mld zł – przewiduje Juliusz Engelhardt, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. »

I Kongresu Nauk Sądowych w listopadzie

Aktualizacja: 19.05.2010

Komitet Organizacyjnego I Kongresu Nauk Sądowych poinformował, że towarzystwa zrzeszające biegłych sądowych oraz instytucje wydające opinie dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości podjęły decyzję o organizacji I Kongresu Nauk Sądowych. »

Dostawcy płatności elektronicznych walczą o klientów

Aktualizacja: 19.05.2010

Platforma internetowa Płatności obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji dostawca płatności elektronicznych kusi klientów promocjami. »

Niewielka korekta na rynku walutowym

Aktualizacja: 19.05.2010

Wspólna waluta wreszcie złapała niewielki oddech. Jednak za wcześnie jest mówić o trwałej poprawie. »

Dobre nastroje na GPW

Aktualizacja: 19.05.2010

Na warszawskim parkiecie panują dobre nastroje. Indeksy największych spółek giełdowych pną się w górę. »

Polska liderem w delegowaniu pracowników

Aktualizacja: 19.05.2010

Nowe przepisy dotyczące ubezpieczenia migrujących Polaków, które weszły w maju br. wydłużają do dwóch lat czas delegacji podlegającej ubezpieczeniu do ZUS wysyłanego zagranicę pracownika, w tym regulacje odnośnie delegowania pracowników. Te ostatnie kwestie są szczególnie istotne gdyż na tle innych krajów UE polscy przedsiębiorcy wyróżniają się liczbą delegacji swoich pracowników. »

Elektroniczny system poboru opłat na drogach od 2011 roku

Aktualizacja: 18.05.2010

Od 1 lipca 2011 roku w Polsce będzie obowiązywać elektroniczny system poboru opłat, który zastąpi dotychczasowy system winietowy i ma stanowić jednolity, przejrzysty i uporządkowany system opłat na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. »

Jest „Program rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013”

Aktualizacja: 18.05.2010

Ministerstwo Finansów informuje, że zakończono proces konsultacji projektu "Programu rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013". »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK