| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Doradcy podatkowi będą mieli wiecej uprawnień

Aktualizacja: 31.05.2010

Doradcy podatkowi będą mieli więcej uprawnień, a ich tajemnice zawodowe będą chronione tak samo, jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów. Senat poparł w piątek nowelizację ustawy o doradztwie podatkowym. »

Stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 02.06.2010

W dniach 24-25 maja br. odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej RPP). Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. »

Nowe przepisy ograniczą dyskryminację w reklamie

Aktualizacja: 02.06.2010

We wrześniu 2010 roku wejdzie w życie nowy Kodeks Etyki Reklamy, którego przepisy precyzują zakres w jakim można wykorzystywać wizerunek kobiet i mężczyzn w reklamie, tak aby nie nosił on znamion dyskryminacji płci. »

Dofinansowanie kosztów nauki zwolnione z PIT

Aktualizacja: 31.05.2010

Pracownik, który otrzymuje od pracodawcy dofinansowanie kosztów nauki, może być zwolniony z PIT. »

Złoty słabnie, dolar się umacnia

Aktualizacja: 02.06.2010

Wciąż trwa zła passa naszej waluty. Uspokojenie nastrojów okazało się jedynie chwilowe. We wtorek (1 czerwca br.) znów mieliśmy do czynienia z dynamicznym osłabieniem się złotego. »

Polski przemysł nie daje się kryzysowi

Aktualizacja: 01.06.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego przemysłu, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z bankiem HSBC, osiągnął w maju wartość 52,2 punktu.To nieznacznie mniej, niż spodziewali się ekonomiści i nieznacznie mniej niż w kwietniu. Ale powodów do zmartwienia nie ma. Wskaźnik wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. »

Wzrasta popyt zagraniczny

Aktualizacja: 01.06.2010

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w maju br. w porównaniu z ubiegłem rokiem wyniósł 2,1 proc., wobec 2,4 proc. w kwietniu - szacuje Ministerstwo Finansów. »

Polacy zapłacą podatek za pakiet medyczny

Aktualizacja: 25.05.2010

Milion Polaków straci na ostatnim orzeczeniu NSA. Sędziowie orzekli, że za pakiet medyczny w prywatnej przechodni, opłacony przez pracodawcę, trzeba płacić podatek dochodowy. »

Do obiegu trafiły kolejne monety kolekcjonerskie

Aktualizacja: 01.06.2010

NBP wyemitował monetę „95. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego”. Emisją monet – srebrnej dziesięciozłotówki i dwuzłotówki ze stopu Nordic Gold – Narodowy Bank Polski upamiętni 95. rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego, która przypada 1 czerwca br. »

Inflacja rośnie

Aktualizacja: 01.06.2010

W kwietniu br. inflacja były wyższa niż w marcu o 0,4 proc. oraz wyższa o 2,4 proc. niż przed rokiem - poinformował GUS. »

Biznes krytykuje projekt ustawy o lobbingu

Aktualizacja: 01.06.2010

Kongres Przedsiębiorczości, będący platformą współpracy największych organizacji biznesowych, negatywnie ocenia przedłożone do konsultacji założenia projektu ustawy o lobbingu, którego celem jest ustalenie nowych zasad i warunków prowadzenia działalności lobbingowej w Polsce. »

Lepsza koniunktura w przemyśle, gorsza w sektorze usług

Aktualizacja: 01.06.2010

Klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest w maju br. oceniany pozytywnie, lepiej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku – podaje Główny Urząd Statystyczny. »

Wzrost gospodarczy zgodny z oczekiwaniami

Aktualizacja: 31.05.2010

Zgodnie z informacją, którą podał GUS, w I kwartale 2010 roku polska gospodarka wzrosła o 3 proc. Takiego tempa spodziewali się ekonomiści. »

Dynamika wzrostu PKB jest co raz słabsza

Aktualizacja: 31.05.2010

- W I kwartale br. PKB Polski wzrósł w o 3 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W poprzednim kwartale wzrost wynosił 3,3 proc. Widać wyraźnie, że trudno będzie w tym roku osiągnąć 3 proc. - wzost komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. »

W handlu przeważają mężczyźni

Aktualizacja: 31.05.2010

Handlowcem jest nazywany zarówno przedstawiciel międzynarodowej korporacji, prywatny przedsiębiorca, jak i osoba obsługującą klientów na stoisku handlowym. W Polsce ponad połowa przedstawicieli tego zawodu to mężczyźni. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK