| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

RPO o zmianach instytucji ubezwłasnowolnienia

Aktualizacja: 07.06.2010

Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich  wystąpił do Ministra Sprawiedliwości w sprawie kształtu instytucji ubezwłasnowolnienia w polskim systemie prawnym. »

Mundurowi uciekają na emeryturę

Aktualizacja: 07.06.2010

Funkcjonariusze i żołnierze posiadający uprawnienia emerytalne składają wnioski o odejście ze służby. Związkowcy grożą akcjami protestacyjnymi przeciwko rządowym planom reformy emerytalnej. »

Nowe aukcje monet NBP

Aktualizacja: 07.06.2010

Po beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki, 7 czerwca br rozpoczęły się aukcje złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich NBP, upamiętniających 25. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana. »

Warto jest odwołć się od decyzji inspektora pracy

Aktualizacja: 07.06.2010

Blisko 90 proc. wniosków o zmianę lub uchylenie decyzji inspektora pracy jest rozpatrywanych pozytywnie dla firm. »

Jacek Rostowski o ograniczeniu wzrostu wydatków publicznych

Aktualizacja: 04.06.2010

Jacek Rostowski, minister finansów zapowiedział szybkie przekazanie do konsultacji społecznych i międzyresortowych projektu ustawy dotyczącej tzw. reguły wydatkowej. Będzie ona kluczowym elementem planu reformy finansów publicznych – w przyszłości ograniczy wzrost wydatków publicznych. »

Europosłowie na rzecz rozwoju telekomunikacji

Aktualizacja: 04.06.2010

W Brukseli odbyło się posiedzenie Rady UE do spraw Transportu, Telekomunikacji i Energii. Na posiedzeniu ministrowie 27 państw członkowskich omawiali wiele istotnych dla dalszego rozwoju sektora telekomunikacyjnego kwestii, między innymi dotyczące lokalizacji głównej siedziby Organu Europejskich Regulatorów BEREC. Ministrowie ustalili, że siedziba urzędu będzie mieścić się w Rydze na Łotwie. »

Możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorstw portugalskich

Aktualizacja: 02.06.2010

Polska polityka energetyczna do 2030 r., w kontekście energii ze źródeł odnawialnych oraz możliwości inwestycyjne dla portugalskich firm były kluczowymi punktami seminarium z udziałem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, które odbyło się w Lizbonie 27 maja br. »

Nowoczesne technologie w służbie morzom i oceanom

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Morskich i Rybołówstwa rozpoczęła nabór ofert na opracowanie studium dotyczącego scenariuszy i czynników zrównoważonego wzrostu kreowanego przez oceany, morza, regiony nadmorskie i sektory gospodarki morskiej. »

Pomoc finansowa dla powodzian

Aktualizacja: 02.06.2010

Wojewodowie otrzymali wytyczne od szefa MSWiA dotyczące udzielania pomocy do 20 tys. złotych lub do 100 tys. złotych dla powodzian na remont lub odbudowę domów i mieszkań. »

Rosyjski minister sprawiedliwości w Polsce

Aktualizacja: 02.06.2010

W dniach 3-4 czerwca br. w Polsce będzie przebywał Aleksander Konowałow, minister sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej. »

Odszkodowanie za samobójstwo w więzieniu

Aktualizacja: 02.06.2010

Trybunał w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła prawo do życia, gdyż władze więzienia nie zapobiegły popełnieniu samobójstwa przez mężczyznę, cierpiącego na depresję. Zasądził 16 tys. euro na rzecz jego babki; przyznał też 850 euro kosztów postępowania. »

MF o dynamice cen konsumpcyjnych

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało dane nt. prognozowanej dynamiki cen konsumpcyjnych w maju 2010 roku. »

Zmiany kadrowe w ministerstwie finansów

Aktualizacja: 02.06.2010

Ministerstwo Finansów  poinformowało, że prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał z dniem 31 maja 2010 r. Hannę Majszczyk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. »

MF popiera kandydaturę Marka Belki na szefa NBP

Aktualizacja: 02.06.2010

Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego kandydatura Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego jest „najlepszą z możliwych” - podaje Ministerstwo Finansów. »

Ryzyko polityczne odbija się na rynkach finansowych

Aktualizacja: 02.06.2010

W tym tygodniu z piastowanego urzędu zrezygnował prezydent Niemiec, dzisiaj podobną decyzję podjął premier Japonii Yukio Hatoyama. Inwestorzy na giełdzie w Tokio pozbywali się w środę akcji, a na rynku walutowym jen tracił na wartości. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK