| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Trzy zgody na koncentracje firm

Trzy zgody na koncentracje firm

Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce

Spółka Polpharma zajmuje się produkcją leków – głównie nasercowych,gastrologicznych i neurologicznych, oraz ich sprzedażą. Należy do grupykapitałowej Genefar, której spółki działają przede wszystkim w branżyfarmaceutycznej. Bioton jest spółką notowaną na warszawskiej GiełdziePapierów Wartościowych. Specjalizuje się w produkcji insuliny orazleków biotechnologicznych.

Transakcja polegać będzie na przejęciu przezPolpharmę części Biotonu zajmującej się produkcją i sprzedażą Biodacyny– przeciwinfekcyjnego leku do oczu. Druga decyzja dotyczy połączeniaLovells i Hogan&Hartson. Przedsiębiorcy są międzynarodowymikorporacjami prawniczymi.

Posiadają w Polsce spółki zależne –kancelarie prawnicze oraz podmioty świadczące dla nich usługibiurowe.Kolejna koncentracja polegać ma na przejęciu przez WindInvestment spółki Smulders Holdco.

Wind Investment została stworzona napotrzeby koncentracji przez grupę kapitałową Bencis Capital Parnters,której działalność polega m.in. na nabywaniu udziałów w podmiotachdziałających w różnych branżach. W Polsce grupa posiadaprzedsiębiorstwa: Floramor, European Fashion Group, Axa-Mag, StorkPrints Group oraz Aannemingen Verelst.

Przejmowany – Smulders Holdcowchodzi w skład grupy kapitałowej Smulders. Należące do niej podmiotyprowadzą działalność w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych dozastosowań przemysłowych. W naszym kraju są to m.in. FabrykaKonstrukcji Stalowych i Maszyn Spomasz z Żar oraz Smulders GroepPoland.

Transakcja ma polegać na nabyciu 100 proc. udziałów SmuldersHoldco przez Wind Investment.Zgodnie z przepisami transakcja podlegazgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udziałprzedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

UOKiK/IN

Zobacz także: Konsument.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK