| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy coraz częściej wykorzystują Internet w pracy

Firmy coraz częściej wykorzystują Internet w pracy

W 2008 roku przedsiębiorstwa w Polsce osiągnęły średni poziom dla 27 krajów UE w zakresie dostępu do Internetu wynoszący 93 proc., przy czym dostęp do sieci posiadało 100 proc. dużych firm zatrudniających ponad 250 osób.

Internet stał się ważnym narzędziem biznesowym wykorzystywanym w wielu obszarach aktywności firmy, takich jak: realizacja sprzedaży, rozliczenia finansowe, przesyłanie i przekazywanie informacji, promocja, reklama, public relations, poszukiwanie dostawców, rozpoznanie konkurencji itp. Chcąc zapewnić wysoki poziom świadczenia usług on-line oraz efektywną komunikację potrzebny jest Internet szerokopasmowy.

Z kolei poziom wykorzystania dostępu szerokopasmowego wśród pracowników ma znaczący wpływ na produktywność.

Pod tym względem firmy w Polsce mają gorszą pozycją konkurencyjną niż przedsiębiorstwa w większości krajów UE, gdyż w 2008 roku tylko niecałe 60 proc. dysponowało szerokopasmowym połączeniem z Internetem – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Badania w kilku krajach wykazały, że pracownicy mający dostęp do sieci są bardziej kreatywni, tak więc firmy, w których zatrudnieni wykorzystują ICT mają większą szansę na tworzenie konkurencyjnych produktów i usług.
Resort zaznacza, że w 2008 roku ponad 1,8 mln pracowników w Polsce wykorzystywało w pracy komputery, w tym 1,4 mln – komputery z dostępem do Internetu.

Liczba pracowników wykorzystujących w swej pracy komputer z dostępem do sieci rośnie szczególnie wśród małych przedsiębiorstw, gdzie w latach 2006-2008 nastąpił niemal 19 proc. wzrost.

Z kolei telepraca, czyli praca wykonywana na odległość przy użyciu technologii teleinformatycznych, ciągle jeszcze nie jest zbyt popularna w Polsce. W 2008 roku tylko niecałe 4 proc. przedsiębiorstw zatrudniało pracowników w systemie telepracy.

MSWiA/IN

Zobacz także: Internet.wieszjak.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Federacja Konsumentów

Federacja Konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK