| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Choć mamy coraz więcej sygnałów, że w światowej gospodarce dzieje się coraz lepiej, to nadal przyszłość jest obarczona wieloma ryzykami. Nadal dają o sobie znać globalne nierównowagi – to tylko niektóre ze stwierdzeń wypowiadanych w trakcie międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez NBP.

Obecni byli na nim szefowie bądź członkowie zarządów banków centralnych z wielu krajów, przedstawiciele kierownictwa NBP, członkowie Rady Polityki Pieniężnej oraz polscy ekonomiści. Hasło przewodnie seminarium brzmiało: „Światowy kryzys ekonomiczny a międzynarodowy system walutowy: słabe punkty i możliwe rozwiązania”.

– Padło już wiele odpowiedzi na pytania związane z globalnym kryzysem i jego skutkami, ale przed ekonomistami, w tym przedstawicielami banków centralnych, nadal stoi wielkie wyzwanie poszukiwania optymalnych rozwiązań w kształtowaniu nowego, bardziej sprawnego ładu gospodarczego – powiedział Sławomir Skrzypek, prezes NBP.

Z kolei Juergen Stark, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego przedstawił m.in. ocenę wpływu kryzysu finansowego na wzrost gospodarczy w średnim okresie.

Paneliści, w tym ci reprezentujący największe rynki wschodzące, dostarczające kapitału zadłużającym się gospodarkom rozwiniętym, rozważali propozycje zmian w systemie nadzoru nad rynkami finansowymi oraz międzynarodowymi rynkami walutowymi.

– Poznanie opinii i analiz przygotowanych przez znakomitych reprezentantów tak ważnych gospodarczo obszarów świata to ważny dorobek tego seminarium – zaznaczył prezes NBP.

NBP/IN

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Napolski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK