| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Przyszłość światowej gospodarki wciąż niepewna

Choć mamy coraz więcej sygnałów, że w światowej gospodarce dzieje się coraz lepiej, to nadal przyszłość jest obarczona wieloma ryzykami. Nadal dają o sobie znać globalne nierównowagi – to tylko niektóre ze stwierdzeń wypowiadanych w trakcie międzynarodowego seminarium zorganizowanego przez NBP.

Obecni byli na nim szefowie bądź członkowie zarządów banków centralnych z wielu krajów, przedstawiciele kierownictwa NBP, członkowie Rady Polityki Pieniężnej oraz polscy ekonomiści. Hasło przewodnie seminarium brzmiało: „Światowy kryzys ekonomiczny a międzynarodowy system walutowy: słabe punkty i możliwe rozwiązania”.

– Padło już wiele odpowiedzi na pytania związane z globalnym kryzysem i jego skutkami, ale przed ekonomistami, w tym przedstawicielami banków centralnych, nadal stoi wielkie wyzwanie poszukiwania optymalnych rozwiązań w kształtowaniu nowego, bardziej sprawnego ładu gospodarczego – powiedział Sławomir Skrzypek, prezes NBP.

Z kolei Juergen Stark, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego przedstawił m.in. ocenę wpływu kryzysu finansowego na wzrost gospodarczy w średnim okresie.

Paneliści, w tym ci reprezentujący największe rynki wschodzące, dostarczające kapitału zadłużającym się gospodarkom rozwiniętym, rozważali propozycje zmian w systemie nadzoru nad rynkami finansowymi oraz międzynarodowymi rynkami walutowymi.

– Poznanie opinii i analiz przygotowanych przez znakomitych reprezentantów tak ważnych gospodarczo obszarów świata to ważny dorobek tego seminarium – zaznaczył prezes NBP.

NBP/IN

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK