| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Europejski panel dla przedsiębiorców

Europejski panel dla przedsiębiorców

Możliwość kształtowania unijnej polityki gospodarczej i poprawiania warunków prowadzenia działalności biznesowej - to jeden z potencjałów Europejskiego Panelu Przedsiębiorstw, o którym mówił wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Konferencja poświęcona EPP odbyła się 22 grudnia 2010 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak przypomniał, że Europejski Panel Przedsiębiorstw (EPP) to grupa powołana przez Komisję Europejską do konsultowania z firmami wspólnotowych inicjatyw wpływających na biznes. – Za pośrednictwem EPP przedsiębiorcy przekazują Komisji Europejskiej informacje nt. swoich potrzeb i oczekiwań – powiedział wicepremier Pawlak. – Na tej podstawie Komisja opracowuje ocenę skutków regulacji gospodarczych oraz ocenia prowadzoną politykę – dodał.

Wiceszef resortu gospodarki zwrócił uwagę, że polskie przedsiębiorstwa są aktywnymi uczestnikami panelowych konsultacji. – W EPP reprezentuje nas już ponad dwieście firm – powiedział. - Zachęcam kolejne firmy do przyłączenia się do tej inicjatywy. Chcemy, aby reprezentacja polskich przedsiębiorstw na forum była coraz większa, a nasz głos dzięki temu bardziej znaczący – powiedział.

Jak poinformował, współpraca Komisji Europejskiej z EPP zaowocowała także stworzeniem panelu krajowego. - Do 2012 r. Komisja Europejska planuje rozbudowanie Panelu do 10 tys. firm – podkreślił. – Jest to szansa dla ponad 300 polskich przedsiębiorstw na wzięcie udziału w tworzeniu coraz lepszych warunków prowadzenia działalności gospodarczej na unijnym rynku – podkreślił.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji zrzeszających pracodawców i przedsiębiorców, regionalnych izb przemysłowo - handlowych oraz izb branżowych reprezentujących firmy działające w różnych sekcjach działalności gospodarczej.

Europejski Panel Przedsiębiorstw - European Business Test Panel (EBTP), to grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości, reprezentujących różne sekcje działalności gospodarczej.

Źródło: MG

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Europejski Panel Przedsiębiorstwto grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości.
Europejski Panel Przedsiębiorstwto grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Hetman

Adwokat i radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa autorskiego, pracy, handlowego i europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »