| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Europejski panel dla przedsiębiorców

Europejski panel dla przedsiębiorców

Możliwość kształtowania unijnej polityki gospodarczej i poprawiania warunków prowadzenia działalności biznesowej - to jeden z potencjałów Europejskiego Panelu Przedsiębiorstw, o którym mówił wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Konferencja poświęcona EPP odbyła się 22 grudnia 2010 r. w Warszawie.

Wicepremier Pawlak przypomniał, że Europejski Panel Przedsiębiorstw (EPP) to grupa powołana przez Komisję Europejską do konsultowania z firmami wspólnotowych inicjatyw wpływających na biznes. – Za pośrednictwem EPP przedsiębiorcy przekazują Komisji Europejskiej informacje nt. swoich potrzeb i oczekiwań – powiedział wicepremier Pawlak. – Na tej podstawie Komisja opracowuje ocenę skutków regulacji gospodarczych oraz ocenia prowadzoną politykę – dodał.

Wiceszef resortu gospodarki zwrócił uwagę, że polskie przedsiębiorstwa są aktywnymi uczestnikami panelowych konsultacji. – W EPP reprezentuje nas już ponad dwieście firm – powiedział. - Zachęcam kolejne firmy do przyłączenia się do tej inicjatywy. Chcemy, aby reprezentacja polskich przedsiębiorstw na forum była coraz większa, a nasz głos dzięki temu bardziej znaczący – powiedział.

Jak poinformował, współpraca Komisji Europejskiej z EPP zaowocowała także stworzeniem panelu krajowego. - Do 2012 r. Komisja Europejska planuje rozbudowanie Panelu do 10 tys. firm – podkreślił. – Jest to szansa dla ponad 300 polskich przedsiębiorstw na wzięcie udziału w tworzeniu coraz lepszych warunków prowadzenia działalności gospodarczej na unijnym rynku – podkreślił.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji zrzeszających pracodawców i przedsiębiorców, regionalnych izb przemysłowo - handlowych oraz izb branżowych reprezentujących firmy działające w różnych sekcjach działalności gospodarczej.

Europejski Panel Przedsiębiorstw - European Business Test Panel (EBTP), to grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości, reprezentujących różne sekcje działalności gospodarczej.

Źródło: MG

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Europejski Panel Przedsiębiorstwto grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości.
Europejski Panel Przedsiębiorstwto grupa około 3,5 tys. przedsiębiorstw różnej wielkości.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK