| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Dwa oblicza zagranicznych parkietów

Dwa oblicza zagranicznych parkietów

Na początku tego tygodnia sesja na giełdach zagranicznych miała dwa oblicza. Jedno z rekordami indeksów i drugie z cofnięciem się pod koniec dnia, wskazującym na chęć realizacji zysków.

S&P500 dotknął na moment poziomu 1220 punktów, uznawanego za dość istotny opór, a nawet punkt docelowy całej, ponad rok trwającej hossy. Po drugie, zbliża się maj, miesiąc niezbyt dobrze kojarzący się inwestorom. Zarówno warunki, jak i czas zaczynają coraz bardziej sprzyjać scenariuszowi z głębszą korektą.

Na parkietach azjatyckich po poniedziałkowym optymizmie nie zostało ani śladu. Jedynie Nikkei zanotował dziś wzrost o 0,4 proc. Najgorzej wyglądała sytuacja w Chinach, gdzie Shanghai B-Share stracił aż 2,4 proc., a Shanghai Composite zniżkował o prawie 2,1 proc. To już trzecia w kwietniu dość poważna korekta. Na razie są one niezbyt wielkie i trwają dość krótko, jednak ich pojawianie się świadczy o sporej nerwowości na tamtejszym rynku.

Główne europejskie parkiety zaczęły dzień w okolicach poniedziałkowego zamknięcia na symbolicznych minusach, jednak dość szybko nastroje pogorszyły się. Indeksy we Frankfurcie i Londynie już po kilkunastu minutach handlu zniżkowały po około 0,3 proc., a paryski CAC40 tracił 0,7 proc.

Wskaźniki na giełdach naszego regionu spadały po 0,7-0,8 proc. Jeszcze przed południem nastroje zdecydowanie się pogorszyły. W Paryżu spadek sięgnął 1,8 proc., w Londynie i Frankfurcie wskaźniki zniżkowały po 0,8 proc.

Greckie problemy znów odżyły, indeks w Atenach tracił ponad 3 proc., a w Madrycie ponad 2 proc. Pod koniec dnia grecki ATGI zwiększył skalę zniżki do ponad 6 proc., a hiszpański IBEX do prawie 3 proc.

Polecamy: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną praw konsumentów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »