| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Rynek najmu: zaleganie w opłatach główną przyczyną wyprowadzki

Aktualizacja: 17.10.2009

Obecnie więcej osób woli wynajmować mieszkanie, niż kupować. Warto więc pamiętać, że zarówno właściciel, jak i najemca mają prawo do wypowiedzenia umowy przed upływem jej terminu. »

Inwestorzy zagraniczni wydobędą Białoruś z kryzysu

Aktualizacja: 20.10.2009

Dno kryzysu na Białorusi zostanie osiągnięte w 2010 roku, a gospodarkę kraju uratują inwestorzy zagraniczni – uważa Oleg Cywiński, profesor Uniwersytetu w Yale. Już teraz władze kraju ułatwiają firmom międzynarodowym dostęp do tego rynku. Przynętą dla inwestorów jest m.in. likwidacja opłat za stały pobyt na Białorusi. »

Redukcja zatrudnienia z odstępem czasowym

Aktualizacja: 17.10.2009

Gdy program optymalizacji kosztów firmy zakłada także masową redukcję zatrudnienia warto jest zachować odstępy czasowe między jedną falą zwolnień a drugą. Taka strategia zminimalizuje ryzyko szybkiej utraty specjalistów. »

Związki zawodowe chcą odwołania głównego inspektora pracy

Aktualizacja: 17.10.2009

Związki zawodowe wchodzące w skład Komisji Trójstronnej – OPZZ, NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych – chcą odwołania Tadeusza Zająca z funkcji głównego inspektora pracy. »

Rosja: sposób na bezrobocie

Aktualizacja: 14.10.2009

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia i Rozwoju Socjalnego chce zmotywować osoby będące na bezrobociu do powrotu na rynek pracy. Resort przedstawił rządowi projekt postanowienia, z którego wynika, że jeśli bezrobotny założy własną firmę, to otrzyma 58,8 tys. rubli (około 2 tys. USD) - podaje dziennik "RBK daily". »

Rynek pracy: grozi nam bezrobocie

Aktualizacja: 17.10.2009

W przyszłym roku bezrobocie może sięgnąć nawet 14 proc. Możliwy jest także realny spadek płac. »

Pracodawcy chcą podwyżki od fiskusa

Aktualizacja: 17.10.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” domaga się dla przedsiębiorców wynagrodzenia w wysokości 1 proc. ściągniętych z pracownika i odprowadzanych do kasy fiskusa podatków. »

Pracując w Australii można liczyć na emeryturę w Polsce

Aktualizacja: 14.10.2009

Osoby, które pracowały w Australii będą mogły sumować polskie i australijskie okresy ubezpieczeń przy złożeniu wniosków o emeryturę. »

Certyfikat AEO ułatwia współpracę z organami celnymi

Aktualizacja: 16.10.2009

Polscy przedsiębiorcy działający w branży spedycyjnej i motoryzacyjnej wciąż za mało korzystają z uproszczeń jakie daje Certyfikat Upoważnionego Przedsiębiorcy (AEO) – podaje Deloitte. »

Coraz mniej czasu na nowelizację ustaw podatkowych

Aktualizacja: 17.10.2009

Ministerstwo Finansów ma coraz mniej czasu na nowelizację ustaw podatkowych. Od 2010 roku mają być wprowadzony zmiany m.in. w PIT, CIT i Ordynacji podatkowej. »

Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie może kosztować od 3 zł dziennie

Aktualizacja: 16.10.2009

Ubezpieczenie na życie bywa postrzegane jako usługa droga. W rzeczywistości składka często nie jest wyższa od ceny, jaką płacimy codziennie za drobne zakupy. W październiku i listopadzie Aviva zachęca Polaków, by ubezpieczycieli swoje życie, zwracając uwagę, że flagowe ubezpieczenie firmy, dostępne jest od 3 zł dziennie. »

Rząd chce zachęcić matki do powrotu do pracy

Aktualizacja: 17.10.2009

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce, aby kobiety wracające na rynek pracy po przerwie związanej z macierzyństwem aktywniej korzystały z funduszy unijnych. »

TFI SATUS przyjmuje zapisy na fundusz nieruchomości komercyjnych

Aktualizacja: 16.10.2009

Od dziś ruszyły zapisy na niepubliczne certyfikaty inwestycyjne Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS. Polityka tego funduszu zakłada inwestowanie pozyskanych aktywów w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. »

MF: stan środków walutowych wynosi ok. 4,762 mln euro

Aktualizacja: 16.10.2009

Stan środków walutowych na koniec września br. wyniósł około 4,762 mln euro (311,3 mln złotych) – podał resort w komunikacie. »

Kartę Keep it Simple testuje już 1000 klientów

Aktualizacja: 15.10.2009

W ciągu dwóch miesięcy Open Finance zaprosił 1000 klientów do testowania nowego produktu – karty kredytowej Keep it Simple. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK