| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Lewiatan: Senat obrał słuszny kierunek w sprawie rozliczania pracowniczych PIT-ów

Aktualizacja: 23.10.2009

Senat odrzucił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, na podstawie której pracodawcy mieliby obowiązek składania rocznych zeznań podatkowych za swoich pracowników. O to postulowała właśnie Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan (PKPPL), która ma nadzieję, że zostanie ona utrzymana przez posłów. »

Skutki podatkowe wniesienia wkładu do spółki osobowej

Aktualizacja: 23.10.2009

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał za uzasadniony zarzut dotyczący nieprawidłowego przyjęcia przez ministra finansów ustaleń w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych, że w zamian za wniesiony wkład, wspólnik otrzymuje wkład o określonej wartości, która stanowi przychód podlegający opodatkowaniu - podaje Podatki.pl. »

Gorsze nastroje przedsiębiorców w październiku

Aktualizacja: 22.10.2009

Przerwana została korzystna passa poprawy klimatu koniunktury. Według badań Głównego Urzędu Statystycznego w październiku po raz pierwszy od lutego tego roku więcej przedsiębiorców z sektora przemysłowego sygnalizuje pogorszenie koniunktury niż jej poprawę. »

Więcej promocji na rynku kredytów

Aktualizacja: 22.10.2009

Pierwszy powakacyjny miesiąc upłynął pod znakiem lekkiego ożywienia na rynku sprzedaży mieszkań. Jednak wzrost liczby klientów poszukujących nie wpłynął na poziom średnich cen ofertowych mieszkań wystawionych do sprzedaży we wrześniu. Jak wynika z analizy serwisu Oferty.net, te uległy marginalnym zmianom. »

Nastroje giełdowe mogą się pogorszyć

Aktualizacja: 22.10.2009

Dzisiejsze zachowanie rynków na świecie jest kolejnym dowodem na to, jak duży wpływ na bieg zdarzeń ma kondycja amerykańskiego parkietu – mówi Krzysztof Stępień, mówi główny ekonomista Expander. »

Przedsiębiorcy zaczynają czuć się bezpiecznie

Aktualizacja: 22.10.2009

W odczuciu polskich przedsiębiorców przez ostatnie trzy miesiące wyraźnie wzrosło bezpieczeństwo gospodarcze. Wskaźnik BIG wzrósł do poziomu 7,28 pkt i jest o 5,84 pkt wyższy niż podczas pomiaru lipcowego – wynika z cyklicznego Raportu BIG przygotowywanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej. »

Jest rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych

Aktualizacja: 22.10.2009

20 października br. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające dotychczasowe, które mówiło o przebiegu trasy Via Baltica w Polsce. »

W polskich firmach jest źle

Aktualizacja: 22.10.2009

Choć kondycja polskich firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mierzona krótkoterminowymi decyzjami zakupowymi jest względnie dobra, to nastroje przedsiębiorców nie pozostawiają złudzeń. W firmach jest kiepsko – wynika z badania KerallaResearch, Instytutu Badań i Rozwiązań B2B. »

Grunty inwestycyjne – przewaga podaży nad popytem

Aktualizacja: 22.10.2009

2008 rok przyniósł spadek popytu i cen gruntów pod inwestycje zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Obecnie jednak po raz pierwszy w okresie spowolnienia gospodarczego na rynku jest duża przewaga podaży nad popytem. »

Polski eksport w Rosji przeżywa kryzys

Aktualizacja: 22.10.2009

W ostatnich latach polscy eksporterzy korzystali z koniunktury na rynku rosyjskim i chętnie rozwijali biznes w Rosji. Jednak kryzys gospodarczy mocno uderzył w rosyjski import. W pierwszym kwartale tego roku Rosjanie importowali o ponad 40 proc. mniej produkcji z Polski. »

Samochody osobowe najlepiej sprzedają się w Chinach

Aktualizacja: 22.10.2009

We wrześniu tego roku sprzedaż samochodów osobowych w Chinach po raz pierwszy przekroczyła milion. Wzrost sprzedaży aut na tym rynku wyniósł 84 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2008 roku. »

Mobilna myjnia – biznes z połyskiem

Aktualizacja: 22.10.2009

Aby umyć samochód klienci już nie muszą stać w kolejce do myjni samochodowej. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i myjnia przyjedzie do nich. »

Kryzys uderza w najsłabszych

Aktualizacja: 22.10.2009

W ciągu trzech kwartałów tego roku 498 polskich firm ogłosiło upadłość. Najwięcej bankructw było w branży przemysłowej, handlu i budownictwie. »

Wzrośnie liczba użytkowników Windows Mobile

Aktualizacja: 22.10.2009

Windows będzie drugim po Symbianie systemem w telefonach – przewiduje firma analityczna iSuppli. »

Mniejsze rabaty na nowe samochody

Aktualizacja: 22.10.2009

Tej jesieni nie ma co liczyć na duże rabaty na nowe samochody. Większość dilerów przekroczyła już plany sprzedaży na cały rok i nie planuje obniżek cen podobnych do ubiegłorocznych – podaje „Rzeczpospolita”. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iga Kalinowska

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK