| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Dla kogo jest ulga internetowa

Aktualizacja: 26.11.2009

Osoba, która wynajmuje mieszkanie i ponosi wydatki na Internet, może skorzystać z ulgi internetowej, jeśli na fakturze za sieć widnieje jej nazwisko. »

Posłowie zaopiniują rozporządzenia UE

Aktualizacja: 26.11.2009

Sejm i Senat będą mogły opiniować rozporządzenia i dyrektywy Unii Europejskiej. Posłowie zyskują głównie możliwość wpływania na politykę wizową wobec obywateli innych państw trzecich, prawo azylu czy współpracę policji i prokuratury. »

Niedozwolone praktyki na rynku telefonii komórkowej

Aktualizacja: 26.11.2009

P4 i Polkomtel zmienią antykonkurencyjne warunki umowy. To już 17 decyzja zobowiązująca do zmiany niedozwolonej praktyki wydana przez UOKiK w tym roku. »

Wzrost gospodarczy dzięki strategii UE 2020

Aktualizacja: 26.11.2009

Komisja Europejska opublikowała dokument otwierający konsultacje na temat lepszej przyszłości europejskiej gospodarki dzięki strategii UE 2020. Celem tej strategii jest bardziej ekologiczny wzrost gospodarczy, który jednocześnie będzie sprzyjał włączeniu społecznemu, zgodnie z wytycznymi politycznymi przedstawionymi przez przewodniczącego Barroso. »

Długotrwałe bezrobocie jest zagrożeniem dla rynków UE

Aktualizacja: 26.11.2009

Obecny kryzys zbiera żniwo na rynkach pracy w UE, odwracając w dużym stopniu tendencje wzrostowe w poziomie zatrudnienia obecne od 2000 roku, jak głosi opublikowane w listopadzie br. sprawozdanie „Zatrudnienie w Europie” za rok 2009. »

Przesyłki priorytetowe nie dochodzą na czas

Aktualizacja: 26.11.2009

Zaledwie połowa przesyłek priorytetowych dociera do adresata w terminie. Nieco lepiej wypadają przesyłki ekonomiczne – 2/3 adresatów otrzymuje je w terminie. »

Doradcy finansowi nie ostrzegają klienta przed ryzykiem

Aktualizacja: 26.11.2009

Większość doradców bankowych nie przedstawia pełnej informacji o oferowanych przez bank instrumentach finansowych i zasadach ich opodatkowania – wynika z raportu Deloitte „Czy wdrożenie Dyrektywy MiID zmieni polski rynek bankowy?” »

Warunki zdania egzaminu księgowego

Aktualizacja: 26.11.2009

Egzamin księgowy zda osoba, która uzyska punkty z bloków tematycznych: rachunkowość, podatki, ubezpieczenia społeczne i podstawy prawa. »

Rynek pracy powinien być bardziej przyjazny dla osób młodych

Aktualizacja: 26.11.2009

Polska powinna niezwłocznie podjąć działania zwiększające szanse osób młodych na zatrudnienie – uważa OECD. »

Sektor banków spółdzielczych ma potencjał rozwoju

Aktualizacja: 26.11.2009

Kierownictwo Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) spotkało się z członkami rad nadzorczych i rad zrzeszeń banków zrzeszających banki spółdzielcze. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że w sektorze banków spółdzielczych kryje się duży, nie w pełni wykorzystywany, potencjał. »

Pracodawcy chcą zmian w ustawie o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 26.11.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) postuluje zwolnienie z obowiązku stosowania ustawy o zamówieniach publicznych świadczenia usług kulturalnych i zawieraniaumów grupowego ubezpieczania na życie w przypadku, gdy składka jest finansowana ze środków prywatnych. »

Firmy internetowe oszukują fiskusa

Aktualizacja: 26.11.2009

Ministerstwo Finansów podsumowało kontrole podmiotów działających w internecie. Podatnicy nie rejestrują firm, zaniżają obroty oraz działają przez podstawione osoby. Pomysłowość w unikaniu podatków nie obniża skuteczności wykrywania oszustw. »

Rosną podatki od mieszkań i domów

Aktualizacja: 26.11.2009

Stawki podatku od budynków mieszkalnych oraz gruntów w 2010 roku wzrosną we wszystkich miastach. Podwyżka pozwoli na częściowe uzupełnienie wpływów budżetowych. »

Inwestor z Turcji w czołówce rankingu Deloitte

Aktualizacja: 26.11.2009

Deloitte ogłosił rozstrzygnięcie konkursu Technology Fast 500TM dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Zwycięzcą jest firma BIOTEKNO z Turcji, integrator usług komórkowych, którego wskaźnik wzrostu przychodów za okres pięciu lat wyniósł 42.417 proc., a w roku podatkowym 2008 wartość przychodów osiągnęła poziom 37.4 mln EUR. Jest to prywatna spółka z siedzibą w Stambule. »

Deloitte: ostrożny optymizm w dobie kryzysu

Aktualizacja: 26.11.2009

Wyniki pierwszej edycji indeksu Deloitte Business Sentiment Index, opublikowanego w październiku br. i opartego na badaniu opinii i oczekiwań prezesów największych firm w sześciu krajach Europy Środkowej dają powody do ostrożnego optymizmu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chronos-Investment Sp. z o. o.

Usługi księgowe i doradztwo podatkowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK