| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Dla kogo emerytury pomostowe

Aktualizacja: 29.12.2009

Marynarze i kierowcy prowadzący firmy nie skorzystają z emerytur pomostowych. Firmy przygotowują wykazy pracowników uprawnionych do wcześniejszych emerytur. Nowa wersja Płatnika umożliwi przesyłanie danych o osobach wykonujących szkodliwe prace. »

Nowe przepisy unijne dotyczące telekomunikacji

Aktualizacja: 29.12.2009

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej został opublikowany nowy pakiet telekomunikacyjny – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

Usługi publiczne świadczone przez Internet to wciąż wyzwanie dla administracji

Aktualizacja: 29.12.2009

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało otwartą konferencję poświęconą zagadnieniom interoperacyjności w Polsce, która stanowiła wstęp do dyskusji nad sposobem implementacji w naszym kraju zasad, wynikających z Europejskich Ram Interoperacyjności 2.0 oraz Europejskiej Strategii Interoperacyjności. »

Ulga rehabilitacyjna

Aktualizacja: 29.12.2009

Jeśli łóżko medyczne jest niezbędne w rehabilitacji osoby niepełnosprawnej, będzie ona mogła wydatek na nie odliczyć od dochodu w rocznym zeznaniu PIT. »

Składki na FEP przy pracy w szczególnych warunkach

Aktualizacja: 29.12.2009

Od początku stycznia 2010 roku pracodawcy zatrudniający pracowników w szczególnych warunkach lub w pracy o szczególnym charakterze zobowiązani będą do odprowadzania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych (FEP). Obowiązek ten nakładają przepisy ustawy z dnia 19 grudnia 2008 roku o emeryturach pomostowych – poinformował ZUS. »

Kiedy można zwrócić nietrafiony prezent

Aktualizacja: 29.12.2009

Od dobrej woli sprzedawcy zależy zwrócenie konsumentowi pieniędzy za niechciany prezent gwiazdkowy. Bez podania przyczyny można zwracać jedynie prezenty kupione przez Internet. »

Opóźnienia w rozliczeniu składek

Aktualizacja: 28.12.2009

Podatnicy nie wpłacają zaliczek na podatek dochodowy, a następnie korygują deklaracje. Po zlikwidowaniu miesięcznych deklaracji fiskus ma trudności z kontrolą wpłat zaliczek. Od niezapłaconych zaliczek trzeba zapłacić odsetki, a urząd może nałożyć kary. »

Rozporządzenie w sprawie wprowadzania do obiegu praw majątkowych

Aktualizacja: 28.12.2009

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie szczególnego trybu i warunków wprowadzania do obrotu giełdowego praw majątkowych, przedłożone przez ministra finansów. »

Stopy procentowe NBP pozostaną bez zmian

Aktualizacja: 28.12.2009

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. »

Polska gospodarka w kręgu liderów

Aktualizacja: 28.12.2009

Przeszliśmy przez kryzys i awansowaliśmy na szóste miejsce w UE – podał Eurostat. »

Polacy rzadziej biorą zwolnienia chorobowe

Aktualizacja: 28.12.2009

Rekordowo niski poziom tzw. absencji chorobowej odnotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w październiku i listopadzie br. Łącznie w ciągu tych dwóch miesięcy pracujący Polacy przebywali na zwolnieniach przez około 28 mln dni, podczas, gdy tylko w marcu - 21 mln. »

Wzrośnie sprzedaż polis

Aktualizacja: 28.12.2009

Długoterminowe polisy inwestycyjne, ubezpieczenia aut i rozbudowane, ale już odpłatne, pakiety assistance – oferty takich ubezpieczeń będą rozwijały w przyszłym roku banki. »

5 tys. zł za najlepszą pracę poświęconą ochronie konkurencji

Aktualizacja: 28.12.2009

Prezes UOKiK po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konkurencji. Dla laureatów przewidziano 3 nagrody finansowe oraz wyróżnienie. Zwycięzca otrzyma 5 tys. zł. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 lipca 2010 roku. »

Ułatwienia w podejściu do egzaminu na prawo jazdy

Aktualizacja: 28.12.2009

Szykują się spore ułatwienia dla kandydatów na kierowców. Już wkrótce kolejki do egzaminu na prawo jazdy będą znacznie krótsze niż teraz. »

Rząd dba o relacje z przedsiębiorcami

Aktualizacja: 28.12.2009

Od października do grudnia br. Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Fundacją „Centrum Partnerstwa Publiczno - Prywatnego” przeprowadziło cykl szkoleń poświęconych realizacji projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Z najlepszymi praktykami w tej dziedzinie zapoznało się ponad 200 przedstawicieli administracji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rodzewicz Kudlicki & Rodzewicz

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK