| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Bank Anglii nie zmieni stóp

Aktualizacja: 07.01.2010

W czwartek opublikowane dane o sprzedaży detalicznej w strefie euro, nie powinny one jednak wzbudzić szczególnych emocji u inwestorów, którzy czekają już na wyniki finansowe spółek za IV kw. 2009 r. »

Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Aktualizacja: 07.01.2010

Rząd postanowił wdrożyć jeden z elementów pakietu antykryzysowego. Jeśli spłacając kredyt hipoteczny stracisz pracę (nie ze swojej winy) – będziesz mógł liczyć na nieoprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy, z której będą spłacane raty. Pomoc będzie trzeba jednak oddać, a przysługiwać będzie najwyżej przez 12 miesięcy. »

Elektroniczne postępowanie cywilne ułatwi pracę sądów

Aktualizacja: 07.01.2010

Dnia 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy kodeksu postępowania cywilnego. Zmiana ta ma na celu usprawnienie systemu postępowania przed sądami. »

Dochody budżetu 2009 roku wyższe niż przewidywano

Aktualizacja: 07.01.2010

Deficyt budżetowy w 2009 r. mniejszy dzięki wyższym dochodom z podatków. »

Polscy podatnicy odbiorą VAT w krajach unijnych na nowych zasadach

Aktualizacja: 07.01.2010

Podatników, którzy zamierzają się ubiegać o zwrot VAT zapłaconego przy nabyciu towarów usług w innym państwie członkowskim UE w tym roku będą obowiązywać przepisy dyrektywy 2008/9/WE dnia 12 lutego 2008 r. określającej szczegółowe zasady zwrotu podatku od wartości dodanej, przewidzianego w dyrektywie 2006/112/WE. »

Rejestr farmaceutów na uproszczonej zasadzie

Aktualizacja: 07.01.2010

Farmaceuci, którzy wykonują zawód tymczasowo i chcą, by ich dane zostały wpisane do rejestru, będą mogli skorzystać z uproszczonego sposobu rejestracji. »

Płatne zwolnienia na czas nauki

Aktualizacja: 07.01.2010

Firma będzie musiała udzielać pracownikom płatnych zwolnień na czas nauki lub szkolenia, jeśli zgodzi się na podwyższanie kwalifikacji zawodowych podwładnych. »

Budżet państwa straci na zwiększeniu wymiaru czasu wolnego

Aktualizacja: 07.01.2010

Z powodu zwiększenia wymiaru czasu wolnego budżet państwa może stracić 1 mld zł przychodów. Grozi to m.in. zbyt dużą stratą dla firm z sektora handlu i spadkiem zatrudnienia. »

Wzrost wysokości normatywu miesięcznej raty kredytu mieszkaniowego

Aktualizacja: 07.01.2010

W tym roku miesięczna rata kredytu mieszkaniowego wyniesie 3,0 zł za 1m2 powierzchni użytkowej lokalu. Do tej pory wysokość normatywu tej stawki wynosiła 2,90 zł za 1 m2. »

Amerykanie wstrzymują się z kupowaniem nieruchomości

Aktualizacja: 07.01.2010

Indeks podpisanych umów sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA spadł miesiąc do miesiąca o 16 proc. Był to pierwszy spadek po 10 miesiącach wzrostu. Wskaźnik ten uważany jest za wskaźnik wyprzedzający w stosunku do danych o zakończonych sprzedażach domów. »

E.Leclerc może kupić sklepy Billa

Aktualizacja: 06.01.2010

Unilec, spółka należąca do E.Leclerc może kupić sklepy Billa – zdecydowała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). »

UOKiK: kolejna zmowa na rynku budowlanym

Aktualizacja: 06.01.2010

Opoczno, producent płytek ceramicznych i gresów ustalał ze swoimi dystrybutorami minimalne ceny sprzedaży produktów – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Na inicjatora porozumienia urząd nałożył karę ponad 900 tys. zł »

Nadzór budowlany skontroluje jakość wyrobów u sprzedawcy

Aktualizacja: 06.01.2010

Nadzór budowlany skontroluje wyroby znajdujące się nie tylko u producenta, lecz także u importera i sprzedawcy. Kontrolerzy będą mogli nakazać wycofanie z obrotu wadliwego wyrobu. »

Właściciele budynków nie zaciągną kredytu na inwestycje

Aktualizacja: 06.01.2010

Inwestorzy ubiegający się o premie kompensacyjne na remont budynków z lokalami pod wynajem nie będą musieli finansować inwestycji z kredytów. Premie otrzymają także wówczas, gdy remont wykonają za własne oszczędności. »

Fundusz Dostosowania do Globalizacji wspiera firmy w kryzysie

Aktualizacja: 06.01.2010

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie odnosi się do informacji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o uruchomieniu na nowych zasadach w ramach działań antykryzysowych Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Fundusz pomaga dużym firmom i branżom szczególnie odczuwających skutki kryzysu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »