| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Bank Millennium członkiem Polskiego Związku Faktorów

Aktualizacja: 25.01.2010

Bank Millennium jako pierwszy bank w Polsce wstąpił do Polskiego Związku Faktorów (PZF), organizacji zrzeszającej krajowe instytucje faktoringowe. »

Spadek obrotów firm faktoringowych

Aktualizacja: 25.01.2010

Obroty firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów (PZF) osiągnęły w 2009 roku wartość nieco ponad 30 mld zł. Oznacza to spadek o 8,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie, dzięki rekordowemu rozwojowi rynku w 2008 roku firmy PZF odnotowały wzrost obrotów o prawie 60 proc. na przestrzeni ostatnich dwóch lat. »

Ceny mieszkań pójdą w górę

Aktualizacja: 25.01.2010

W 2010 roku cena metra kwadratowego mieszkania w największych miastach Polski wzrośnie przeciętnie o 6 proc., zaś w Warszawie o 4 proc. - przewidują doradcy Home Broker, firmy działającej na rynku nieruchomości. »

Kredyt z dopłatą cieszy się popularnością

Aktualizacja: 25.01.2010

Już w 17 bankach można starać się o kredyt z dopłatą Rodzina na swoim. Ostatnio dołączyły Allianz Bank, Bank BGŻ i MultiBank. »

Oszuści internetowi zarabiają na darmowych oprogramowaniach

Aktualizacja: 25.01.2010

Obecnie dostępne jest darmowe oprogramowanie - tzw. freeware - praktycznie do wszystkiego. Każdy może znaleźć coś dla siebie - gry, odtwarzacze multimedialne, klienty komunikatorów internetowych itd. - istnieje również wiele miejsc, gdzie można pobrać takie programy. »

Płatne zwolnienia za czas szkoleń

Aktualizacja: 25.01.2010

Pracownik, który na wniosek lub za zgodą pracodawcy podejmie naukę lub szkolenie, będzie mógł skorzystać ze zwolnień z pracy na czas zajęć. »

Dokumentowanie transakcji

Aktualizacja: 22.01.2010

Gdy poniesione w firmie wydatki dotyczą okresu przekraczającego rok, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy 2009 roku, trzeba potrącić je w latach podatkowych proporcjonalnie do okresu, którego dotyczą. »

Poczta Polska rozwija sprzedaż internetową

Aktualizacja: 22.01.2010

Znaczki, kartki, klasery i nie tylko – wszystko to przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu będzie można kupić w sklepie internetowym Poczty Polskiej. »

UKNF ostrzega przed ryzykiem inwestycyjnym

Aktualizacja: 22.01.2010

W związku z pojawiającymi się informacjami zachęcającymi do kupowania akcji spółek o słabej kondycji finansowej, które przyciągają kapitał spekulacyjny nazwiskami znanych inwestorów, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przypomina, żewarto zachować rozwagę i brać pod uwagę podwyższone ryzyko inwestycyjne. »

E-franchising zdobywa popularność

Aktualizacja: 22.01.2010

Franczyza wkracza w biznes e-commerce. Błyskawiczny wzrost obrotów sklepów internetowych odbywa się między innymi dzięki rozwojowi systemu franczyzowego w „sieci". »

Unijny podatek od banków kosztem klientów

Aktualizacja: 22.01.2010

Koszty wprowadzenia unijnego podatku w systemie bankowym zostaną przerzucone na klientów poprzez wyższe ceny usług finansowych. »

Dobry rok dla lokat bankowych

Aktualizacja: 22.01.2010

Początek roku nie przyniósł znaczących zmian na pierwszych miejscach rankingu lokat bankowych. Bankowcy przewidują, że spadająca inflacja podniesie atrakcyjność lokat w tym roku. »

Są poprawki do budżetu na 2010 rok

Aktualizacja: 22.01.2010

Sejm przyjął w piątek 16 poprawek senackich do ustawy budżetowej na 2010 r. Jak powiedział podczas czwartkowej debaty nad nimi przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych poseł Paweł Arndt (PO), są to poprawki "drobne i korygujące", które nie ingerują zasadniczo w ustawę budżetową. »

Nowa dyrektywa usługowa UE

Aktualizacja: 22.01.2010

Jak poinformowało Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii Niemiec, z końcem ubiegłego roku zakończyła się trzyletnia faza wdrażania nowej unijnej dyrektywy usługowej. Nowe prawo UE, które weszło w życie 28 grudnia ub.r., ma złagodzić bariery w swobodnym przepływie usług między państwami członkowskimi UE. »

Nabywca wierzytelności może przenieść klauzulę wykonalności

Aktualizacja: 22.01.2010

Zdarza się, że z uwagi na ryzykowną egzekucję, wierzyciel dokona cesji wierzytelności, dysponując już tytułem egzekucyjnym (czy nawet wykonawczym). Nabywca wierzytelności może wówczas dokonać przepisania klauzuli wykonalności na swoją rzecz. Podobne uprawnienia, przysługują spadkobiercom powoda. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »