| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Rząd ustabilizuje stawki dostępu do infrastruktury kolejowej

Aktualizacja: 30.01.2010

Nowa ustawa o infrastrukturze kolejowej regulowała będzie zagadnienia dotyczące własności infrastruktury oraz sposobów jej finansowania i zarządzania – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty ”Relacje organizacyjno-prawne przewoźników i zarządcy infrastruktury kolejowej”. »

Prawie 9 mln zł dla GOPR-u i TOPR-u

Aktualizacja: 29.01.2010

Niemal 9 mln zł trafi z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do Górskiego i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i szkolenia. »

Rząd chce ograniczyć rolę OFE

Aktualizacja: 29.01.2010

Propozycje zmian w systemie emerytalnym, przedstawione przez minister pracy i polityki społecznej, są krytykowane przez znakomitą większość ekonomistów i specjalistów zajmujących się tym tematem. Suchej nitki na projekcie nie zostawił nawet Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Głównym zarzutem jest – motywowane bieżącymi potrzebami budżetowymi – sięganie do kieszeni przyszłych emerytów. »

Rozliczenie karty podatkowej

Aktualizacja: 29.01.2010

Opodatkowani kartą podatkową nie składają zeznania rocznego, ale informację PIT-16A o zapłaconych w ciągu roku składkach na ubezpieczenie zdrowotne. »

Ryzyko piractwa w firmie można zmniejszyć

Aktualizacja: 29.01.2010

Kontrola policji w firmie - co należy zrobić aby taka wizyta nie zakończyła się bolesnym zaskoczeniem dla pracodawcy? Istnieje wiele sposobów zredukowania do minimum zagrożenia związanego z używaniem oprogramowania bez licencji. »

Polska pogłębia współpracę z Ukrainą i Białorusią

Aktualizacja: 29.01.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego uczestniczyła w konferencji inaugurującej Program Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2007–2013. Spotkanie z udziałem Bogdana Daniliszyna - ministra gospodarki Ukrainy oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Białorusi odbyło się 28 stycznia 2010 roku we Lwowie. »

Opłaty komornicze obniżone w wyjątkowych sytuacjach

Aktualizacja: 29.01.2010

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zaproponowała poprawkę do nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, przewidującą, że sąd tylko w wyjątkowych okolicznościach mógłby obniżyć wysokość opłaty komorniczej na wniosek złożony przez dłużnika. »

Uchwała przedłożona przez MSZ przyjęta

Aktualizacja: 29.01.2010

Uchwała w sprawie upoważnienia Komitetu ds. Europejskich do rozpatrywania, rozstrzygania lub uzgadniania w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, przedłożona przez ministra spraw zagranicznych została przyjęta przez Radę ministrów. »

Leasing: branża FSL zakończyła rok na plusie

Aktualizacja: 30.01.2010

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWiLP) w ostatnim kwartale 2009 roku utrzymały swój stan posiadania. Zestawienie wyników zostało oparte na nowych, ujednoliconych zasadach raportowania. »

Nie będzie postępowania protestacyjnego w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 29.01.2010

Wykonawca może wnieść odwołanie bezpośrednio do KIO, także drogą elektroniczną. Zamawiający ograniczający konkurencję w sposób nieuprawniony zapłaci karę finansową. Zamiast postępowania protestacyjnego przedsiębiorca może się odwołać do sądu. »

Nielegalne oprogramowania w firmach

Aktualizacja: 29.01.2010

Istnieje wiele źródeł z jakich trafić może do firmy nielegalne oprogramowanie. Warto poznać każdy z tych kanałów i sprawdzić jak działa on w naszym przedsiębiorstwie. »

Jest ustawa o opłatach abonamentowych

Aktualizacja: 29.01.2010

W dniu 26 stycznia 2010 roku Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych z pominięciem przepisów uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z konstytucją oraz postanowienie o jej publikacji. »

Każdy może żądać ochrony danych osobowych

Aktualizacja: 29.01.2010

W dniu 28 stycznia 2010 roku w siedzibie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) odbył się Dzień Otwarty Danych Osobowych. »

Ranking kart kredytowych

Aktualizacja: 29.01.2010

Które banki mają w swojej ofercie najlepsze karty kredytowe? W rankingu przygotowanym przez analityków Open Finance pierwsze miejsca zajmują karty Citibanku, Alior Banku i Polbanku. »

Banki walczą o klientów z sektora MŚP

Aktualizacja: 29.01.2010

Millennium liczy na powtórzenie sukcesu z bankowości detalicznej, w czym ma pomóc zastrzyk kapitału z emisji, Kredyt Bank stawia na mobilnych doradców i kredyty w 24 godziny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK