| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Wiadomości

Rozliczenie karty podatkowej

Aktualizacja: 29.01.2010

Opodatkowani kartą podatkową nie składają zeznania rocznego, ale informację PIT-16A o zapłaconych w ciągu roku składkach na ubezpieczenie zdrowotne. »

Ryzyko piractwa w firmie można zmniejszyć

Aktualizacja: 29.01.2010

Kontrola policji w firmie - co należy zrobić aby taka wizyta nie zakończyła się bolesnym zaskoczeniem dla pracodawcy? Istnieje wiele sposobów zredukowania do minimum zagrożenia związanego z używaniem oprogramowania bez licencji. »

Polska pogłębia współpracę z Ukrainą i Białorusią

Aktualizacja: 29.01.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego uczestniczyła w konferencji inaugurującej Program Współpracy Transgranicznej Polska–Białoruś–Ukraina 2007–2013. Spotkanie z udziałem Bogdana Daniliszyna - ministra gospodarki Ukrainy oraz przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Białorusi odbyło się 28 stycznia 2010 roku we Lwowie. »

Opłaty komornicze obniżone w wyjątkowych sytuacjach

Aktualizacja: 29.01.2010

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji zaproponowała poprawkę do nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, przewidującą, że sąd tylko w wyjątkowych okolicznościach mógłby obniżyć wysokość opłaty komorniczej na wniosek złożony przez dłużnika. »

Uchwała przedłożona przez MSZ przyjęta

Aktualizacja: 29.01.2010

Uchwała w sprawie upoważnienia Komitetu ds. Europejskich do rozpatrywania, rozstrzygania lub uzgadniania w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, przedłożona przez ministra spraw zagranicznych została przyjęta przez Radę ministrów. »

Leasing: branża FSL zakończyła rok na plusie

Aktualizacja: 30.01.2010

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWiLP) w ostatnim kwartale 2009 roku utrzymały swój stan posiadania. Zestawienie wyników zostało oparte na nowych, ujednoliconych zasadach raportowania. »

Nie będzie postępowania protestacyjnego w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 29.01.2010

Wykonawca może wnieść odwołanie bezpośrednio do KIO, także drogą elektroniczną. Zamawiający ograniczający konkurencję w sposób nieuprawniony zapłaci karę finansową. Zamiast postępowania protestacyjnego przedsiębiorca może się odwołać do sądu. »

Nielegalne oprogramowania w firmach

Aktualizacja: 29.01.2010

Istnieje wiele źródeł z jakich trafić może do firmy nielegalne oprogramowanie. Warto poznać każdy z tych kanałów i sprawdzić jak działa on w naszym przedsiębiorstwie. »

Jest ustawa o opłatach abonamentowych

Aktualizacja: 29.01.2010

W dniu 26 stycznia 2010 roku Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych z pominięciem przepisów uznanych przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodne z konstytucją oraz postanowienie o jej publikacji. »

Każdy może żądać ochrony danych osobowych

Aktualizacja: 29.01.2010

W dniu 28 stycznia 2010 roku w siedzibie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) odbył się Dzień Otwarty Danych Osobowych. »

Ranking kart kredytowych

Aktualizacja: 29.01.2010

Które banki mają w swojej ofercie najlepsze karty kredytowe? W rankingu przygotowanym przez analityków Open Finance pierwsze miejsca zajmują karty Citibanku, Alior Banku i Polbanku. »

Banki walczą o klientów z sektora MŚP

Aktualizacja: 29.01.2010

Millennium liczy na powtórzenie sukcesu z bankowości detalicznej, w czym ma pomóc zastrzyk kapitału z emisji, Kredyt Bank stawia na mobilnych doradców i kredyty w 24 godziny. »

Około 5 tys. odbiorców energii elektrycznej bez prądu

Aktualizacja: 29.01.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że łącznie na terenie województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego około 5 tys. odbiorców pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. »

Za wzrost gospodarczy odpowiadają rynki wschodzące

Aktualizacja: 29.01.2010

Za tegoroczny światowy wzrost gospodarczy odpowiadać będą głównie rynki wschodzące Chin, Indii i Brazylii. Liderem będą Chiny. »

Fundusze promocji produktów rolnych zgromadziły 11,5 mln zł

Aktualizacja: 29.01.2010

Minister rolnictwa i rozwoju wsi powołał członków komisji zarządzających funduszy promocji produktów rolno – spożywczych, wyłonionych w trybie naboru uzupełniającego, które po I kwartale funkcjonowania zgromadziły około 11,5 mln zł. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Trusiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »