| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Resort pracy przeciwdziała wykluczeniu społecznemu

Aktualizacja: 11.02.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje konkursy na rok 2010 w ramach Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. »

Resort pracy wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi

Aktualizacja: 11.02.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w tym roku 3 mln zł na realizację programu "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”. »

Jak rozliczyć koszty HR i payroll pod kątem outsourcingu

Aktualizacja: 11.02.2010

Potrzeba ograniczenia kosztów funkcjonowania jest wciąż jeszcze najczęściej spotykanym powodem zainteresowania przedsiębiorstw usługami outsourcingowymi, a finansowe korzyści z ich wdrożenia najłatwiej jest wyliczyć. »

W dni świąteczne będzie trudniej o zakupy

Aktualizacja: 11.02.2010

Zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych nie powinni handlować w dni świąteczne. W dni ustawowo wolne od pracy handel mogą prowadzić wyłącznie właściciele sklepów. Za nielegalne zatrudnianie w święta pracodawcy grozi grzywna do 30 tys. zł. »

Druga szansa na becikowe

Aktualizacja: 10.02.2010

Ponad 20 tys. rodzin, które nie dostały pieniędzy, znów może się o nie starać. »

Dolar bierze odwet na giełdach

Aktualizacja: 10.02.2010

W poniedziałek bardzo wyraźnie widać było ścisły związek tego, co działo się na Wall Street, ze zmianami kursu euro do dolara. Gdy około godziny 16.00 dolar zaczął gwałtownie słabnąć, indeksy giełdowe poszły ostro w górę. S&P500 dotarł do poziomu 1071 punktów, uznawanego przez analityków technicznych za opór. »

Ofiary przestępstw otrzymają bezpłatne porady prawne

Aktualizacja: 10.02.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło porozumienie z Krajową Radą Radców Prawnych, oraz koordynatorami Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. »

Zasady wyceny nieruchomości niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 10.02.2010

W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie dotyczące zasad wyceny nieruchomości. »

Europosłowie będę debatować na temat równości kobiet i mężczyzn

Aktualizacja: 10.02.2010

W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie na temat rocznego sprawozdania za rok 2009 w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej, autorstwa belgijskiego socjalisty, Marca Tarabelli. »

UE o zwalczaniu oszustw podatkowych

Aktualizacja: 10.02.2010

W Monachium odbyła się międzynarodowa Konferencja w sprawie zwalczania oszustw podatkowych VAT na szkodę państw – członków Unii Europejskiej. »

Chłodny styczeń na brytyjskim rynku nieruchomości

Aktualizacja: 10.02.2010

Z danych agencji ratingowej Fitch wynika, że w styczniu wzrosła w USA liczba kredytów o dużej wartości (tzw. prime jumbo), w przypadku których występuje opóźnienie ze spłatą. Odsetek takich kredytów, które mają przynajmniej 60- dniowe opóźnienie w obsłudze, wzrósł w styczniu do 9,6 proc. z 9,2 proc. w grudniu. »

NBP: nie ma zakłóceń w rozliczeniach międzybankowych

Aktualizacja: 10.02.2010

Narodowy Bank Polski informuje, że zakłócenia w funkcjonowaniu systemu SORBNET, które miały miejsce w poniedziałek (8 lutego) zostały usunięte jeszcze tego samego dnia. Od wtorku (9 lutego) obsługa płatności międzybankowych w złotych przebiega bez zastrzeżeń. »

Ożywienie na giełdach

Aktualizacja: 10.02.2010

Jeśli przeanalizujemy zachowanie giełd europejskich w dniu wczorajszym, to można śmiało stwierdzić, że inwestorzy po serii spadków wreszcie nieśmiało zaczęli kupować mocno przecenione akcje. »

Inwestycje: na wielkie zyski trzeba poczekać

Aktualizacja: 10.02.2010

Przekonanie o tym, że 2010 rok nie przyniesie inwestorom takich profitów, jak poprzedni, jest dość powszechne. Czarnowidzów jest niewielu, przeważa optymizm, jednak jest on bardzo umiarkowany. Podobnie jak w ubiegłym roku, wszyscy doradzają ostrożność. W tym roku takie podejście powinno dać efekty. »

Sprzedaż obligacji jest coraz trudniejsza

Aktualizacja: 10.02.2010

Od szczytów z połowy stycznia ze światowych rynków akcji wycofano ok. 440 mld USD. Duża część tych środków trafi na rynek obligacji, gdzie trwa zacięta rywalizacja o kapitał. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Wiśniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK