| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Trwa nabór kandudatów na członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Aktualizacja: 15.02.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje o przystąpieniu do procedury wyłaniania kandydatów na członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. »

Trzy zgody na koncentracje firm

Aktualizacja: 15.02.2010

Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce »

KNF ukarała spółki za naruszenie obowiązków informacyjnych

Aktualizacja: 15.02.2010

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała trzy spółki za naruszenie obowiązków informacyjnych. »

Wzrost polskiego eksportu

Aktualizacja: 15.02.2010

Przedstawione przez NBP 12 lutego dane o bilansie płatniczym w grudniu ubiegłego roku wskazują, że eksport był wyższy o 12,3 proc. niż rok wcześniej. »

Niższa podaż pieniądza w styczniu

Aktualizacja: 15.02.2010

Tylko nieznacznie wzrosły depozyty i kredyty dla gospodarstw domowych, spadły oszczędności przedsiębiorstw i nadal nie rosną kredyty dla nich. »

ZUS: seniorzy mają punkt informacyjno-doradzcy

Aktualizacja: 15.02.2010

W Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów ruszył punkt informacyjno-oradczy. Eksperci z różnych instytucji, w tym także z ZUS, w wyznaczonych dniach udzielają informacji, doradzają i wyjaśniają zawiłości prawne. »

Trwa sprzedaż certyfikatów funduszu Investor FIZ

Aktualizacja: 15.02.2010

W dniach 8-23 lutego 2010 roku prowadzona jest sprzedaż certyfikatów inwestycyjnych serii O funduszu Investor FIZ. Cena emisyjna wynosi 2.772,26 zł za jeden certyfikat. »

Unia dyskutuje na temat praw polskiej mniejszości na Białorusi

Aktualizacja: 15.02.2010

Minister Radosław Sikorski przeprowadził rozmowę telefoniczną z Baronessą Catherine Ashton - Wysokim Przedstawicielem ds. Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE. Głównym tematem rozmowy były ostatnie wydarzenia związane z działaniami władz Republiki Białorusi wobec Związku Polaków na Białorusi. »

Pogorszenie natrojów na parkiecie zagościło na dłużej

Aktualizacja: 15.02.2010

Ostatnie giełdowe dni nie poprawiły perspektyw koniunktury. Po wygenerowaniu na przełomie stycznia i lutego wyraźnych średnioterminowych sygnałówsprzedaży, odbicie okazało się dość rachityczne. »

Inflacja wciąż nie przyciąga uwagi

Aktualizacja: 15.02.2010

Publikowane dane o styczniowej inflacji w Polsce po raz kolejny nie będą miały większego znaczenia z punktu widzenia decyzji władz monetarnychw naszym kraju. »

Odpowiedź dysplinarna lekarza

Aktualizacja: 15.02.2010

Trybunał Konstytucyjny zarejestrował skargę dotyczącą zasad funkcjonowania sądownictwa dyscyplinarnego w samorządzie lekarskim. »

Złoty oparł się spadkowi mimo kryzysu w Grecji

Aktualizacja: 15.02.2010

Pozytywne zaskoczenie – tak eksperci oceniają to, co stało się z polską walutą w ciągu ostatnich dwóch tygodni, czyli w czasie, kiedy rynek zaczął spekulować na temat przyszłości Grecji. »

Więcej wniosków o zasilki z pomocy społecznej

Aktualizacja: 15.02.2010

Więcej osób ubiega się o przyznanie pomocy w gminach. Niektóre z nich otrzymały jednak w tym roku niższe dotacje na wypłatę świadczeń. »

MSWiA przypomina o odśnieżaniu dachów

Aktualizacja: 15.02.2010

W związku z zapowiadanymi na najbliższe dni okresowymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina o konieczności odśnieżania dachów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w województwach: dolnośląskim, lubuskimi mazowieckim została przekroczona norma obciążenia śniegowego. »

Giełda: kupujący nie mają zbyt wielu argumentów

Aktualizacja: 15.02.2010

Końcówka ubiegłego tygodnia zakończyła się spadkami europejskich giełd. Przyczyny słabej postawy indeksów można upatrywać głównie w rozczarowujących doniesieniach dotyczących wzrostu PKB w IV kwartale w strefie euro. Na pogorszenie nastrojów na giełdach w Europie, wpłynęła także informacja o niespodziewanej ponownej podwyżce stopy rezerwy obowiązkowej w Chinach w 50 punktów bazowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LeftHand

Firma LeftHand od ponad 15 lat istnieje na rynku oprogramowania księgowego na systemy Linux i Windows.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »