| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Wiadomości

Euro utrzymuje pozycje

Aktualizacja: 12.03.2010

Wspólna waluta wciąż nie chce uznać się za pokonaną w potyczce z dolarem. Zaciekle broni się przed zepchnięciem w okolice 1,35 dolara. Trzykrotne zejście poniżej tego poziomu, pod koniec lutego i na początku marca br., na razie spełniło rolę trampoliny, pobudzającej do kupna euro. »

Inwestorzy mają chwiejne nastroje

Aktualizacja: 12.03.2010

Wall Street nie traci animuszu w dążeniu do styczniowego rekordu. Wczoraj byki przybliżyły S&P500 do niego o kolejne sześć punktów, zmniejszając dystans do czterech „oczek”. »

Dobre dane zza oceanu nie pomogły bykom

Aktualizacja: 12.03.2010

Korekta wisiała w powietrzu i wreszcie nadeszła. Nie „przeszkodziły” jej dobre dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie deficyt handlowy i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano. »

Narodowy Bank Szwajcarii radzi zachować ostrożność

Aktualizacja: 12.03.2010

Narodowy Bank Szwajcarii nie zmienił stóp procentowych na czwartkowym posiedzeniu (11 marca br.), ale ostrzegł banki i kredytobiorców by były „ekstremalnie ostrożne” w ocenie perspektyw wzrostu rynku kredytów hipotecznych i cen nieruchomości. »

Koniec emigracji zarobkowej

Aktualizacja: 11.03.2010

Emigracja do W. Brytanii staje się mało opłacalna nawet dla ściany wschodniej. »

Sprawdź dewelopera i nieruchomość zanim kupisz mieszkanie

Aktualizacja: 11.03.2010

Czy deweloper jest właścicielem gruntu, na którym stawia budynek, czy otrzymał pozwolenie na budowę i kto może go reprezentować przy zawieraniu umów z klientami – to jedne z ważniejszych elementów, jakie musi sprawdzić osoba kupująca mieszkanie na rynku pierwotnym. Aby bezpiecznie kupić taką nieruchomość trzeba m.in. uważnie przeczytać odpis z księgi wieczystej i sprawdzić dewelopera w Krajowym Rejestrze Sądowym – ostrzega Home Broker. »

Komisja Nadzoru Finansowego akceptuje nominację na prezesa ING Życie

Aktualizacja: 11.03.2010

Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Tomasza Bławata na prezesa zarządu ING Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie (ING Życie). Tomasz Bławat pełni również obowiązki prezesa ING Usługi Finansowe od maja 2008 roku. »

Jest projekt ustawy o samorządzie gospodarczym

Aktualizacja: 11.03.2010

Business Centre Club, Krajowa Izba Gospodarcza, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Rada Biznesu oraz Związek Rzemiosła Polskiego zaprezentowały projekt ustawy o samorządzie gospodarczym, który zostanie oficjalnie przekazany do prac legislacyjnych Sejmu. »

Jak zamienić pasję w dobrze prosperujący biznes

Aktualizacja: 11.03.2010

Na to pytanie odpowiadają bohaterowie filmu „Od pasji do pierwszego miliona”. Film jest zachętą do realizacji najbardziej innowacyjnych i szalonych pomysłów na biznes. Na wsparcie finansowe do 200 tys. euro na realizację innowacyjnych projektów może liczyć minimum 12 pomysłodawców. »

Środki przymusu stosowane przez CBA niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 11.03.2010

Trybunał Konstytucyjny w dniu 10 marca 2010 roku stwierdził, że stosowanie środków przymusu bezpośredniego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jest niezgodne z konstytucją. »

Polskie obligacje skarbowe podbijają rynki zagraniczne

Aktualizacja: 11.03.2010

Popyt na dwuletnie obligacje skarbowe, sprzedawane wczoraj przez resort finansów, był jednym z najwyższych w historii. Stało się tak dzięki dwóm członkom Rady Polityki Pieniężnej, którzy pomogli złotemu. »

Na giełdach nadal przeważają kupujący

Aktualizacja: 11.03.2010

Jak pokazała środowa sesja wśród inwestorów nadal panuje całkiem spory optymizm. Brak danych istotnych publikacji makroekonomicznych zdecydowanie pomaga indeksom rosnąć, a chwilowe korekty są jedynie wykorzystywane do dalszych zakupów. Taki scenariusz obowiązywał na rynkach w dniu wczorajszym. Główne europejskie parkiety zyskały ponad 0,6 proc. »

Branża IT żegna kryzys

Aktualizacja: 11.03.2010

Firmy z sektora handlowego zwiększają wydatki na nowe rozwiązania IT, co sygnalizuje koniec kryzysu. Analitycy IDC potwierdzają: ten rynek wzrośnie w tym roku o 8 proc. »

Błędy urzędników mogą wstrzymać budowę autostrad

Aktualizacja: 11.03.2010

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie musiała wypłacać gigantyczne odszkodowania wykonawcom setek kilometrów dróg z powodu zamieszania w sprawie barier ochronnych. Ryzyko, że zablokuje to budowę autostrad, jest coraz większe. Zawinili urzędnicy, którzy nie potrafili przyjąć ścisłych norm dla barier. »

Rząd chce ujednolicić zasady przyznawania zasiłku chorobowego

Aktualizacja: 11.03.2010

Rząd chce, żeby pracownicy, którzy ukończyli 50 lat i przebywają w szpitalu, mieli wyliczany zasiłek według tej samej reguły jak pozostali ubezpieczeni. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK