| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rośnie popularność laesingu w Polsce

Rośnie popularność laesingu w Polsce

W 2013 roku sfinansowano środki trwałe o wartości ponad 35 miliardów złotych. To o 13 procent więcej niż rok wcześniej, wynika to z opublikowanego raportu Związku Polskiego Leasingu.

Dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu Andrzej Sugajski cieszy się z dobrych wyników i przyznaje, że wpływ na nie ma nie tylko koniunktura gospodarcza, ale także regulacje administracyjne i polityczne.

Do wzrostów najbardziej przyczynił się leasing pojazdów. W przypadku samochodów ciężarowych wzrost wynikał z wprowadzonej od tego roku normy emisji spalin Euro 6, a w przypadku aut osobowych wpływ na wzrost miała niepewność dotycząca przepisów podatkowych.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

W ubiegłym roku segment leasingu maszyn i urządzeń wzrósł o 3,4 procent. Sfinansowano w ten sposób sprzęt o wartości około 11,5 miliarda złotych. Wartość wyleasingowanych nieruchomości sięgnęła w ubiegłym roku około 1 miliarda 600 milionów złotych. To wzrost o ponad 11 procent w ujęciu rocznym.

Oczekiwania na ten rok są podobne - informuje Marcin Nieplowicz ze Związku Polskiego Leasingu. Wzrost sektora ma wynieść od 14 do 15 procent.

Głównym czynnikiem wzrostu ma być leasing maszyn oraz małych pojazdów. 35 miliardów 300 milionów złotych w ubiegłym roku to więcej niż w rekordowym dotąd 2008 roku, kiedy to rynek leasingu wyniósł prawie 33 miliardy złotych.

Leasing operacyjny czy kupno samochodu firmowego?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kampanie SEO

Kampanie SEO to agencja marketingowa z ponad 10-letnim doświadczeniem, którą tworzą doświadczeni i kreatywni eksperci.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »