reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Zmiana opodatkowania usług finansowych

Aktualizacja: 24.01.2008

Dyrektywa 112 uniemożliwia firmom odliczanie VAT od usług finansowych i ubezpieczeniowych. Przepisy mają się zmienić za dwa lata. »

BCC: przedsiębiorcy nie wystraszyli się sytuacji na giełdzie

Aktualizacja: 23.01.2008

Zdecydowana większość (94 proc.) przedsiębiorców, którzy inwestują na giełdzie, nie sprzedawało swoich akcji w związku z załamaniem na giełdach - wynika z sondażu Business Centre Club (BCC). Tylko 6 proc. przedsiębiorców próbowało w ostatnich dniach sprzedawać posiadane akcje - poinformował BCC w środę. »

Nawet pięć lat więzienia będzie grozić za przyjęcie łapówki od konkurencji

Aktualizacja: 23.01.2008

Zatrudnionym na podstawie umów: zlecenia i o dzieło będzie grozić odpowiedzialność karna za działalność na szkodę przedsiębiorcy. Za nieuprawnione uzyskanie dostępu do informacji zapisanych na cudzym komputerze będzie można trafić do więzienia nawet na dwa lata. »

System podatkowy Unii nie jest ziemią obiecaną

Aktualizacja: 23.01.2008

Przedsiębiorcy uważają, że wspólnotowy system podatkowy jest lepszy niż polski. To mylne przekonanie. Poddanie się woli ustawodawcy unijnego nie doprowadzi polskich podatników do ziemi obiecanej. »

Premia technologiczna za nowoczesność

Aktualizacja: 23.01.2008

Bank Gospodarstwa Krajowego udzieli przedsiębiorcy premii technologicznej do 4 mln zł na spłatę kredytu technologicznego. »

Każdy wierzyciel może zabezpieczyć pieniądze

Aktualizacja: 23.01.2008

Zastawem rejestrowym będzie można zabezpieczyć każdą wierzytelność. Sądy będą wydawać informacje, odpisy i zaświadczenia z rejestru zastawów drogą elektroniczną. »

Orzeczenie nie może naruszać prawa do prywatności

Aktualizacja: 23.01.2008

Rzecznik praw obywatelskich chce, aby pracodawcy mieli ograniczony dostęp do wiedzy na temat stanu zdrowia niepełnosprawnego pracownika. »

60 mln euro dotacji, ale tylko część dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 23.01.2008

1 lutego rozpocznie się ostatni nabór wniosków o tzw. norweskie wsparcie. Do wzięcia jest ponad 60 mln euro. »

Za mało polskich firm spełnia standardy równouprawnienia

Aktualizacja: 22.01.2008

Zbyt mało polskich firm spełnia standardy europejskie w zakresie polityki równości kobiet i mężczyzn - wynika z badania przeprowadzonego w związku z II edycją konkursu Firma Równych Szans. »

PARP będzie przyjmował wnioski o dotacje dla firm w trybie ciągłym

Aktualizacja: 22.01.2008

Będzie rewolucyjna zmiana w sposobie ubiegania się o unijne dotacje dla firm. PARP zapowiada, że rezygnuje z zamkniętych konkursów i będzie przyjmować wnioski od przedsiębiorców non stop. »

Pełnomocnictwa sprzed 2007 roku fiskus odrzuca

Aktualizacja: 22.01.2008

Od początku 2007 roku pełnomocnicy mogą podpisywać deklaracje za podatników. Eksperci uważają, że organy podatkowe nie mają prawa żądać nowych upoważnień. Raz wystawione pełnomocnictwo obowiązuje aż do momentu odwołania. »

Przeliczanie transakcji będzie łatwiejsze

Aktualizacja: 22.01.2008

Zasady przeliczania operacji w walutach obcych zostaną ujednolicone z przepisami prawa podatkowego - przewiduje nowelizacja ustawy o rachunkowości. »

Firmy wydadzą prawie 640 mln zł na outdoor

Aktualizacja: 22.01.2008

Rynek reklamy zewnętrznej wzrośnie w 2008 roku o kolejne 10 proc., co oznacza wydatki firm na reklamę na poziomie bliskim 640 mln zł wobec ponad 580 mln zł w 2007 roku. »

Z członkiem zarządu umowę zawiera cała rada nadzorcza

Aktualizacja: 22.01.2008

Wypłata odszkodowania z zawartej umowy o zakazie konkurencji stanowi istotne obciążenie dla finansów spółki. O zaciągnięciu takiego zobowiązania powinna decydować cała rada nadzorcza. »

Rząd nie zajmie się dzisiaj emeryturami dla 60-latków

Aktualizacja: 22.01.2008

Mimo zapowiedzi, rząd nie zajmie się dzisiaj projektem ustawy dającym prawo do emerytur 60-letnim mężczyznom. Resort pracy zapewnia, że trafi on pod obrady rządu za tydzień. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama