reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ponad 7 tyś. dofinansowania dla kadry menedżerskiej

Ponad 7 tyś. dofinansowania dla kadry menedżerskiej

Akademii Menadżera MŚP. Wybrane organizacje zapewnią sprofilowane wsparcie dla mikro-, małych i średnich firm w obszarze zarządzania . Operatorzy zbadają potrzeby oraz luki kompetencyjne uczestników – kadry menedżerskiej lub osób przewidzianych do objęcia stanowiska kierowniczego – i pomogą w doborze odpowiednich usług szkoleniowych i doradczych. Na każdą z nich można uzyskać do 7,5 tys. zł dofinansowania z funduszy europejskich w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Przystosowanie przedsiębiorstw i jego pracowników do zmian jest decydujące z punktu widzenia przeżywalności i długookresowej konkurencyjności przedsiębiorstw. Wykorzystywanie szans i możliwości zmian może stać się impulsem do rozwoju firmy.
Jedną z nich może być udział w programie Akademia Menadżera MŚP.

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Dotacje na rozwój kompetencji menedżerskich

Akademia Menadżera MŚP to możliwość dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z najlepszych programów doradczo-szkoleniowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i zrefundowanie kosztów z tym związanych. Dofinansowane mogą być wyłącznie te usługi, które znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych i mieszczą w opisie uniwersalnych kompetencji menadżerskich. Firmy zainteresowane udziałem w Akademii  mogą zgłaszać się do operatorów, którzy będą pośredniczyć w doborze oferty, rozliczaniu i zrefundowaniu przedsiębiorstwom kosztów poniesionych na szkolenia i doradztwo.

Pomoc operatorów

PARP wybrała operatorów, którzy będą odpowiedzialni za obsługę i udzielanie wsparcia Akademii Menadżera MŚP 2 w pięciu makroregionach obejmujących obszar całego kraju:

  • Makroregion 1 (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie), ProcessTeam Sp. z o.o., ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa;
  • Makroregion 2 (województwa: mazowieckie, lubelskie), Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa;
  • Makroregion 3 (województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie), Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej, Pl. Ks. Poniatowskiego 2, 27-600 Sandomierz;
  • Makroregion 4 (województwa: łódzkie, opolskie i śląskie), Łódzka Iza Przemysłowo – Handlowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 34, 90-135 Łódź;
  • Makroregion 5 (województwa: wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie), Zakład Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu, ul. Żmigrodzka 41/49, 60-171 Poznań.

Kto może skorzystać ze szkoleń?

W ramach tej edycji Akademii Menadżera MŚP możliwe jest przeszkolenie ponad 4 tys. osób. Oferta jest kierowana do właścicieli, pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych oraz tych wobec których właściciele mają plany awansu na stanowiska kierownicze. W projekcie mogą wziąć również udział przedsiębiorstwa, które uczestniczyły w ramach pierwszej edycji Akademii.

Dofinansowanie

Kwota wsparcia jaką może otrzymać przedsiębiorstwo uzależniona jest od wielkości firmy i makroregionu. Dofinansowanie może wynieść do 80 proc. wartości usług rozwojowych netto, co oznacza, że pozostałe 20 proc. i VAT muszą zapewnić przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie.

Na usługi szkoleniowe i doradztwo obowiązują limity kosztowe przeliczone na osobogodzinę. W przypadku szkoleń limit dofinansowania wynosi 140 zł netto, a w przypadku doradztwa 200 zł netto.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Sadowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama