REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ponad 7 tyś. dofinansowania dla kadry menedżerskiej

Ponad 7 tyś. dofinansowania dla kadry menedżerskiej
Ponad 7 tyś. dofinansowania dla kadry menedżerskiej

REKLAMA

REKLAMA

Akademii Menadżera MŚP. Wybrane organizacje zapewnią sprofilowane wsparcie dla mikro-, małych i średnich firm w obszarze zarządzania . Operatorzy zbadają potrzeby oraz luki kompetencyjne uczestników – kadry menedżerskiej lub osób przewidzianych do objęcia stanowiska kierowniczego – i pomogą w doborze odpowiednich usług szkoleniowych i doradczych. Na każdą z nich można uzyskać do 7,5 tys. zł dofinansowania z funduszy europejskich w ramach programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Przystosowanie przedsiębiorstw i jego pracowników do zmian jest decydujące z punktu widzenia przeżywalności i długookresowej konkurencyjności przedsiębiorstw. Wykorzystywanie szans i możliwości zmian może stać się impulsem do rozwoju firmy.
Jedną z nich może być udział w programie Akademia Menadżera MŚP.

REKLAMA

Polecamy: Nowe technologie w pracy księgowych

Dotacje na rozwój kompetencji menedżerskich

Akademia Menadżera MŚP to możliwość dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców z najlepszych programów doradczo-szkoleniowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i zrefundowanie kosztów z tym związanych. Dofinansowane mogą być wyłącznie te usługi, które znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych i mieszczą w opisie uniwersalnych kompetencji menadżerskich. Firmy zainteresowane udziałem w Akademii  mogą zgłaszać się do operatorów, którzy będą pośredniczyć w doborze oferty, rozliczaniu i zrefundowaniu przedsiębiorstwom kosztów poniesionych na szkolenia i doradztwo.

Pomoc operatorów

PARP wybrała operatorów, którzy będą odpowiedzialni za obsługę i udzielanie wsparcia Akademii Menadżera MŚP 2 w pięciu makroregionach obejmujących obszar całego kraju:

  • Makroregion 1 (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie), ProcessTeam Sp. z o.o., ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa;
  • Makroregion 2 (województwa: mazowieckie, lubelskie), Krajowa Izba Gospodarcza, ul. Trębacka 4, 00-074 Warszawa;
  • Makroregion 3 (województwa: małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie), Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej, Pl. Ks. Poniatowskiego 2, 27-600 Sandomierz;
  • Makroregion 4 (województwa: łódzkie, opolskie i śląskie), Łódzka Iza Przemysłowo – Handlowa, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 34, 90-135 Łódź;
  • Makroregion 5 (województwa: wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie), Zakład Doskonalenia Zawodowego w Poznaniu, ul. Żmigrodzka 41/49, 60-171 Poznań.

Kto może skorzystać ze szkoleń?

W ramach tej edycji Akademii Menadżera MŚP możliwe jest przeszkolenie ponad 4 tys. osób. Oferta jest kierowana do właścicieli, pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych oraz tych wobec których właściciele mają plany awansu na stanowiska kierownicze. W projekcie mogą wziąć również udział przedsiębiorstwa, które uczestniczyły w ramach pierwszej edycji Akademii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dofinansowanie

REKLAMA

Kwota wsparcia jaką może otrzymać przedsiębiorstwo uzależniona jest od wielkości firmy i makroregionu. Dofinansowanie może wynieść do 80 proc. wartości usług rozwojowych netto, co oznacza, że pozostałe 20 proc. i VAT muszą zapewnić przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie.

Na usługi szkoleniowe i doradztwo obowiązują limity kosztowe przeliczone na osobogodzinę. W przypadku szkoleń limit dofinansowania wynosi 140 zł netto, a w przypadku doradztwa 200 zł netto.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA  

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA