REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kanadyjczycy chętnie wspierają działalność małych firm

REKLAMA

94 proc. Kanadyjczyków uważa, że małe firmy odgrywają kluczową rolę we wzroście gospodarczym i chętnie je wspiera, korzystając z ich usług - wynika z najnowszego badania ośrodka Ipsos Reid.

Z badania, które firma Ipsos Reid przeprowadziła dla największego kanadyjskiego banku, Royal Bank of Canada (RBC) wynika też, że małe firmy są postrzegane przez aż 88 proc. badanych, jako najważniejsi twórcy nowych miejsc pracy. Z ponad 1,13 mln kanadyjskich firm 98 proc. to firmy małe.

REKLAMA

REKLAMA

Kanadyjczycy aktywnie głosują swoimi pieniędzmi za działalnością małych przedsiębiorstw. 61 proc. badanych jest skłonnych płacić więcej za usługi i produkty dostarczane przez małe firmy działające na terenie ich lokalnej społeczności. 83 proc. wspiera lokalne małe firmy prowadząc z nimi interesy lub promując. Robią to bardzo świadomie - 72 proc. spośród tych, którzy wspierają przedsiębiorstwa działające po sąsiedzku wskazuje, że po prostu popierają "swoich".

Jednak nie jest to wsparcie bezkrytyczne i tylko z tego powodu, że firmę prowadzą bliżsi czy dalsi sąsiedzi. Okazuje się bowiem, że aż dla 73 proc. ankietowanych podstawą do wspierania lokalnych firm jest nie reklama, lecz dobra opinia, którą można usłyszeć o ich działalności.

W prowincji Ontario, najludniejszej prowincji Kanady, aż 98 proc. firm to firmy mikro i małe, zatrudniające poniżej 100 osób. Pracuje w nich 2,9 mln Ontaryjczyków na ponad 12,8 mln mieszkańców Ontario (dane ze spisu powszechnego z 2011 r.).

REKLAMA

Te liczby to skutek przepisów przyjaznych dla biznesu. Jeśli ktoś chce założyć firmę, wystarczy sprawdzenie czy już nie zarejestrowano firmy pod taką samą nazwą (dostępne nie tylko w centrach, gdzie można zarejestrować swoje przedsiębiorstwo, lecz także w Internecie - koszt najprostszego raportu to 8 dolarów kanadyjskich) i wypełnienie krótkiego formularza. Rejestracja jest tania (kilkadziesiąt dolarów, najtaniej przez Internet) i natychmiastowa. Nie trzeba rejestrować się w żadnym odpowiedniku polskiego ZUS czy NFZ.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Składka na ubezpieczenie zdrowotne jest wliczona w podatki, więc z racji prowadzenia firmy nic się dodatkowo nie płaci. Z kolei, jeśli przychody nie przekraczają 30 tys. dolarów kanadyjskich w minionych czterech kwartałach, nie jest się zobowiązanym do doliczania do cen towarów czy usług kanadyjskiego VAT, czyli Harmonized Sales Tax i nie trzeba się rejestrować, jako poborca HST. Jego wysokość i struktura zależy od prowincji, w Ontario jest to 13 proc.

Według rankingu Banku Światowego "Doing business" z 2012 r., Kanada jest na 13 miejscu wśród 183 klasyfikowanych krajów pod względem łatwości prowadzenia firmy, na 3 miejscu pod względem łatwości założenia firmy i na 8 miejscu, jeśli chodzi o płacenie podatków. W efekcie, jak wynika z danych Industry Canada (ministerstwo przemysłu), ponad 48 proc. pracujących Kanadyjczyków (ponad 5,1 mln) znajduje zatrudnienie w sektorze najmniejszych firm. Widać to także w mikroskali. Wśród kilkunastu rodzin sąsiadów, z którymi rozmawiała korespondentka PAP, przynajmniej jedna z osób pracujących w rodzinie prowadzi własną działalność lub pracuje w małej firmie.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA