reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Rozpoczęły się Poznańskie Dni Przedsiębiorczości

Poznańskie Dni Przedsiębiorczości, które rozpoczęły się we wtorek, skierowane są głównie do przedsiębiorców i osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej oraz do naukowców. Ich celem jest rozwój przedsiębiorczości w regionie.

W dwudniowym wydarzeniu ma uczestniczyć kilka tysięcy osób.

Podczas Poznańskich Dni Przedsiębiorczości nastąpi rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, odbędą się też: II Targi Przedsiębiorczości, VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej i V Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej.

"Celem wydarzenia jest rozwój przedsiębiorczości w naszej aglomeracji. Pokazanie tym, którzy chcą coś robić, którzy rozpoczynają swoją działalność, że prowadzenie biznesu wcale nie jest tak trudne. Trzeba tylko odrobiny odwagi i wiary w siebie. Zaplanowaliśmy szeroką gamę wykładów, spotkań i konferencji" - powiedział we wtorek PAP Wojciech Kruk, prezydent Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Izba jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.

Jak powiedział starosta poznański Jan Grabkowski, Poznań wraz z otaczającymi go gminami ma wiele atutów, które przyciągają inwestorów i budzą w mieszkańcach ducha przedsiębiorczości.

"Aglomeracja poznańska to jedno z najsilniej rozwijających się miejsc w Polsce. Mamy tu m.in. dobrze rozwiniętą branżę motoryzacyjną: działa Volkswagen Poznań i dwie fabryki autobusów - to też wytycza pewne warunki rozwoju. W mieście funkcjonują firmy high-tech, zaś na terenie powiatu m.in. duże firmy logistyczne. Jesteśmy też doskonale skomunikowani z resztą Polski i z Europą" - dodał.

We wtorek rozstrzygnięty zostanie konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Liderzy biznesu aglomeracji poznańskiej zostaną wybrani po raz dziewiąty. W konkursie wyłonieni zostaną też najlepsi przedsiębiorcy akademiccy. W ramach V Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej zaplanowano panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, przedstawicieli świata biznesu oraz samorządowców. Debaty dotyczyć będą m.in. samorządu gospodarczego, perspektyw dla przemysłu motoryzacyjnego w Wielkopolsce, innowacji oraz logistyki.

W Targach Przedsiębiorczości uczestniczy ok. 70 wystawców. Prezentują się ośrodki wsparcia i otoczenia biznesu, instytucje finansowe oraz firmy konsultingowe. W trakcie targów można skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących wszystkich aspektów prowadzenia działalności gospodarczej.

Natomiast VII Poznańskie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej poświęcone będą przede wszystkim biznesowi w internecie, wśród zaproszonych gości są eksperci od inwestycji.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą miasta i powiatu poznańskiego oraz środowisk gospodarczych i naukowych reprezentowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Fundację Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy zgromadziła ok. 4 tys. uczestników.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama