reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Bezpłatne szkolenia z VAT dla przedsiębiorców

Bezpłatne szkolenia z VAT dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy pracownicy firm z sektora MSP mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia on-line „Podatek VAT” zamieszczonego na stronach Akademii PARP. Podczas szkolenia można się zapoznać z najwazniejszymi zmianami w VAT. 

 Akademia PARP przygotowała aktualizację szkolenia internetowego „Podatek VAT 2011”. - Przedsiębiorcy i pracownicy firm z sektora MSP, którzy jeszcze nie zapoznali się z przepisami o VAT obowiązującymi w 2011 roku, mogą przejść bezpłatne szkolenie Akademii PARP, zawierające najnowsze aktualizacje w ustawie o podatku VAT- mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP

 

 - Szkolenie Akademii PARP o podatku VAT zostało uzupełnione, a absolwenci szkolenia mogą też skorzystać z kompendium, obejmującego najważniejsze zmiany w podatku VAT - mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

 

Wprowadzone zmiany związane są z dostosowaniem polskich przepisów do regulacji z rozporządzenia Rady UE nr 282/2011 z 15 marca 2011 roku. Ustanawia ono środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej.

 

Nowelizacja dotyczy m.in. określania miejsca świadczenia dla niektórych dostaw towarów i usług. W przypadku świadczenia na rzecz polskiego podatnika usług transportowych wykonywanych całości poza terytorium UE miejsce świadczenia wyznaczone będzie poza krajami UE. Natomiast w przypadku usług transportowych wykonywanych w całości na terytorium kraju na rzecz podatnika państwa trzeciego miejscem świadczenia jest Polska.

 

W sytuacji, gdy transakcja miała miejsce, a podmiot dokonujący dostawy lub usługodawca da się zidentyfikować jako podmiot istniejący, brak jego rejestracji jako podatnika VAT nie będzie stał a przeszkodzie w odliczeniu VAT u nabywcy.

 

Wśród nowych przepisów dodatkowo wprowadzono zasadę obejmującą stosowanie właściwego kursu waluty w odniesieniu do usług wstępu na imprezy masowe. Nowe przepisy doprecyzowują też katalog odpadów przetwarzalnych.

 

W związku ze zmianami w ustawie zaszła konieczność dostosowania do niej przepisów wykonawczych. Zmienił się m.in. wzór zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R.

 

Bezpłatne szkolenia w Akademii PARP, dostępne na portalu www.akademiaparp.gov.pl, podzielone są na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 0-801 444 677)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PARP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama