| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Baza wiedzy o nowych technologiach dla firm

Baza wiedzy o nowych technologiach dla firm

Przedsiębiorcy mogą już korzystać z nowego portalu umożliwiającego poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło nowy portal innowacje.gov.pl, którego głównym celem jest zebranie w jednym miejscu informacji i ofert jednostek naukowo-badawczych (JBR), nadzorowanych przez resort gospodarki oraz umożliwienie ich przeszukiwania przez zainteresowanych przedsiębiorców za pomocą przyjaznego interfejsu. Dodatkowo przedsiębiorcy mają możliwość zgłaszania zapytań o potrzebne rozwiązania technologiczne.


Portal składa się z dwóch części:

informacyjnej - zawierającej głównie oferty i zapytania o urządzenia i technologie innowacyjne, informację o instytutach i JBR - twórcach innowacji, w postaci tzw. profilu i linku do ich stron www,

integracyjnej - zawierającej narzędzia do kontaktów, stanowiącej platformę komunikowania się pomiędzy ekspertami z instytutów a grupą potencjalnych odbiorców technologii.


Na portalu do dyspozycji firm znajdują się narzędzia, które ułatwiają wyszukiwanie potrzebnych informacji. Przedsiębiorcy mogą filtrować oferty, czy przeglądać je za pomocą słów kluczowych. Zainteresowani określoną ofertą po wcześniejszej rejestracji uzyskują dostęp do szczegółów oferty i z poziomu portalu nawiązują bezpośredni kontakt z instytutem, właścicielem projektu.


W przypadku nie odnalezienia oferty spełniającej kryteria poszukującej firmy, możliwe jest wprowadzenie na portal własnego zapytania. Wówczas system automatyczne sprawdza po słowach kluczowych czy nie ma oferty spełniającej zapytanie lub czy profil określonego instytutu nie odpowiada kategorii zapytania.


Baza wiedzy o nowych technologiach jest prowadzona w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Jej konstrukcja i zakres informacji odpowiadają standardom Bazy Technologii prowadzonej przez sieć informacyjno-doradczą Komisji Europejskiej Enterprise Europe Network (EEN).

oprac. Alicja Fal

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KONDRAT Kancelaria Prawno-Patentowa

Kancelaria Prawno-Patentowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »