reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rusza kolejny konkurs o dotacje dla firm

Rusza kolejny konkurs o dotacje dla firm

Przedsiębiorcy od 8 lutego będą mogli składać wnioski o dofinansowanie na zakup usług doradczych, mających pomóc firmom w znalezieniu zewnętrznych źródeł finansowania. W 2010 r. do podziału będzie 20,6 mln zł.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs o dotacje w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013, Działanie 3.3. „Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP”, Poddziałanie 3.3.2 „Wsparcie dla MSP”. Wnioski będzie można składać od 8 lutego 2010 r.


O dofinansowanie mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku osoby fizycznej - miejsce zamieszkania - na terytorium Polski. Firma może liczyć maksymalnie na 8 mln zł.


Dofinansowanie będzie udzielane na zakup usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz niezbędnych do pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania o charakterze udziałowym w celu wprowadzenia zmian organizacyjnych, produktowych lub technologicznych o charakterze innowacyjnym w działalności tego przedsiębiorcy.


Wnioskodawca będzie musiał przygotować elektroniczną wersję wniosku o dofinansowanie w aplikacji Generator Wniosków, zamieszczonej na stronie internetowej PARP. Wypełniony wniosek w wersji drukowanej (oryginał) i elektronicznej wraz z wymaganymi załącznikami w zamkniętej kopercie wnioskodawca prześle listem poleconym lub pocztą kurierską bądź dostarczy osobiście do siedziby PARP.


Nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym aż do wyczerpania przeznaczonych środków, jednak nie dłużej niż do 30 grudnia 2010 r. Nabór może zostać zamknięty jeśli łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków osiągnie 130% alokacji przewidzianej na dany rok.


Informację o przyznaniu bądź odmowie przyznania wsparcia przedsiębiorca otrzyma w terminie około 4 miesięcy  od daty złożenia kompletnego wniosku o dofinansowanie.

oprac. Alicja Fal

reklama

Czytaj także

Źródło:

PARP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama