REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Będą mikrokredyty dla małych firm

Alicja Fal

REKLAMA

Małe przedsiębiorstwa oraz osoby, które straciły pracę i chcą założyć własną firmę będą mogły ubiegać się o mikrokredyty.

Komisja Europejska zapowiedziała w komunikacie „Wspólne zaangażowanie na rzecz zatrudnienia” wprowadzenie nowego instrumentu mikrofinansowego. Jego celem jest przyznawanie mikrokredytów małym przedsiębiorstwom oraz osobom, które straciły pracę i chcą założyć własną firmę.

REKLAMA


Z budżetu unijnego zostanie przeznaczone na ten cel 100 mln euro, ale dzięki współpracy innych międzynarodowych instytucji finansowych pula ta wzrośnie do 500 mln euro.


Mikrokredyty są instrumentem kierowanym dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo oraz mikroprzedsiębiorstw, które zatrudniają poniżej 10 osób. Wysokość pożyczki w Unii Europejskiej wynosi mniej niż 25 tyś. euro.

REKLAMA


Nowy instrument ma na celu wsparcie pracowników w postaci szkoleń, poradnictwa i instruktażu, zwiększenie dostępu do funduszy, a także pomoc w przygotowaniu biznesplanów. Dodatkowym atutem jest możliwość ubiegania się o dotację na spłatę oprocentowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Ponadto pomoc polegać będzie na wspieraniu zatrudnienia osób o niskich kwalifikacjach do prowadzenia gospodarstwa domowego lub udzieleniu wsparcia, które pozwoli na uniknięcie długotrwałego bezrobocia i utraty niezbędnych kwalifikacji oraz rozpowszechnianiu przewodnika dla małych i średnich przedsiębiorstw w celu utrzymania i uzyskania potrzebnych kwalifikacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


W obliczu kryzysu finansowego i gospodarczego Komisja Europejska jako priorytet traktuje utrzymanie i tworzenie nowych miejsc pracy oraz ułatwienie dostępu do kredytu osobom pragnącym rozwinąć lub założyć przedsiębiorstwo. Szczególny nacisk kładzie na szkolenie i możliwość zatrudnienia ludzi młodych.


Propozycję Komisji Europejskiej ma jeszcze zatwierdzić Rada Europejska i Parlament. Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie we wrześniu bądź październiku, tak by środki były do dyspozycji od 2010 roku.

mojafirma.infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Mojafirma.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA