REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Szkolenia językowe dla tysiąca firm

Beata Lisowska
Beata Lisowska

REKLAMA

Przedsiębiorcy małych firm dzięki unijnemu dofinansowaniu mogą za niewielką dopłatą nauczyć się biznesowego języka angielskiego.

Są jeszcze wolne miejsca w wiosennej edycji kursu Business English dla przedsiębiorców i pracowników sektora małych i średnich przedsiębiorstw(MSP) z województw: pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i śląskiego. Nabór prowadzi firma szkoleniowa The Tower, która otrzymała dotację z UE na projekt Praca bez barier - rozwijanie kompetencji językowych pracowników MSP. Kurs jest organizowany dla tysiąca osób w różnych miastach z terenu pięciu województw. Na Mazowszu, gdzie nabór właśnie zakończono, przeszkolonych zostanie 300 osób, w województwie śląskim i wielkopolskim po 180 osób, a w małopolskim i pomorskim - 170. Zajęcia rozpoczną się w maju.

REKLAMA

Uczestnikami kursu mogą być przedsiębiorcy znający język angielski w stopniu co najmniej podstawowym (poziom A2 do B2).

REKLAMA

- Kurs obejmuje 100 godzin nauki oraz dodatkowe wsparcie w postaci e-learningu oraz kompletu podręczników i materiałów edukacyjnych - mówi Agnieszka Marjankowska, dyrektor generalny The Tower. Kończy się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu TOIEC (Test of English for International Communication).

Zajęcia językowe będą się odbywały w weekendy lub popołudniami. Dzięki unijnemu dofinansowaniu koszty ponoszone przez przedsiębiorców są dużo niższe niż w przypadku nauki języka angielskiego dla biznesu na zasadach rynkowych.

Jesienią rozpocznie się druga jesienna edycja kursu. Nabór odbędzie się we wrześniu 2009 r.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy rozwiązać test językowy i wypełnić formularz zgłoszeniowy, które znajdują się na stronie internetowej projektu http://www.thetower.com.pl/projekt.php.

Szkolenie może się odbyć w siedzibie firmy, pod warunkiem jednak że do udziału w kursie zakwalifikuje się co najmniej 10 jej pracowników na tym samym poziomie znajomości języka angielskiego.

DOPŁATY DO KURSU JĘZYKOWEGO

• 352 zł - dopłaci do kursu mikro- i małe przedsiębiorstwo

• 528 zł - dopłaci za kurs średnie przedsiębiorstwo

• 3,5 tys. zł - rynkowa cena kursu

BEATA LISOWSKA

beata.lisowska@infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA