REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przedłużono ulgi w zapłacie podatków

Ewa Matyszewska
Ewa Matyszewska

REKLAMA

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc publiczną na szkolenia, będą mogły być udzielane do 30 czerwca 2014 r.

ZMIANA PRAWA

REKLAMA

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na szkolenia. Poprzednie rozporządzenie w tym zakresie wygasło 31 grudnia 2008 r.

REKLAMA

Zgodnie z projektem, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych, stanowiące pomoc na szkolenia, mogą być udzielane po spełnieniu przez przedsiębiorców pewnych warunków. Ulgi w zapłacie podatków będą udzielane na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej. Warunkiem koniecznym do udzielenia pomocy na szkolenia dla wszystkich przedsiębiorstw będzie złożenie przez przedsiębiorcę wniosku o udzielenie ulgi przed rozpoczęciem prac nad projektem szkolenia. Ulgi będą przysługiwać zarówno na szkolenia specjalistyczne, jak i ogólne.

Rozporządzenie będzie stanowiło program pomocowy, a pomoc będzie udzielana w drodze decyzji podejmowanych przez organy podatkowe w formie odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia zobowiązania podatkowego.

Przedsiębiorca korzystający ze wskazanych ulg będzie zobowiązany do przechowywania dokumentacji pozwalającej na sprawdzenie zgodności udzielonej pomocy z przepisami rozporządzenia przez dziesięć lat od dnia udzielenia pomocy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Końcową datą obowiązywania rozporządzenia będzie 30 czerwca 2014 r. Rozporządzenie ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Z danych MF wynika, że wejście w życie rozporządzenia nie generuje dodatkowych kosztów dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego. W przypadku udzielania pomocy na szkolenia w formie umorzenia zobowiązań podatkowych szybko mogą zmniejszyć się wpływy budżetowe.

48 tys. zł

w formie umorzenia zobowiązań podatkowych wyniosła w 2007 roku pomoc udzielona na szkolenia

Ewa Matyszewska

ewa.matyszewska@infor.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA