| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sprawozdanie finansowe z dodatkowym elementem

Sprawozdanie finansowe z dodatkowym elementem

Firmy, których sprawozdania będą badane po raz pierwszy, muszą sporządzać rachunek przepływów pieniężnych i zestawienie zmian w kapitale własnym.


Firmy, których sprawozdania finansowe za 2007 rok będą badane po raz pierwszy, muszą pamiętać, że podlegają nowym obowiązkom w zakresie rachunkowości. Katarzyna Szaruga, biegły rewident, dyrektor departamentu audytu Europejskiego Centrum Audytu, przypomina, że jednym z nich jest konieczność sporządzenia oprócz bilansu, rachunku zysków i strat i informacji dodatkowej dwóch dodatkowych elementów sprawozdania finansowego, tj. zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych.

- Zarówno w zestawieniu zmian w kapitale (funduszu) własnym, jak i w rachunku przepływów pieniężnych należy przedstawić dane finansowe za bieżący i poprzedni rok obrotowy - podkreśla nasza rozmówczyni. Wyjaśnia, że w związku z tym jednostka, której sprawozdanie finansowe za 2007 rok podlega pierwszemu badaniu, w celu wypełnienia obowiązków ustawowych musi przygotować obydwa sprawozdania zarówno za 2007 rok, jak i za 2006 rok. Jak twierdzi Katarzyna Szaruga, w przypadku sporządzania zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych za inny okres sprawozdawczy niż rok należy przedstawić dane finansowe za bieżący okres sprawozdawczy oraz analogiczny okres sprawozdawczy poprzedniego roku. Wzory zestawienia zmian w kapitale (funduszu) własnym oraz rachunku przepływów pieniężnych zamieszczono w załącznikach do ustawy o rachunkowości.

Ważne!

Zarówno w zestawieniu zmian w kapitale (funduszu) własnym, jak i w rachunku przepływów pieniężnych należy przedstawić dane finansowe za bieżący i poprzedni rok obrotowy

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK