reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Jedno okienko będzie działać od 2008 roku

Jedno okienko będzie działać od 2008 roku

W ciągu tygodnia wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld przedstawi projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.


Wczoraj wiceminister gospodarki spotkał się z przedsiębiorcami w Krajowej Izbie Gospodarczej. Przedstawił program naprawy prawa gospodarczego i plan wyeliminowania barier ograniczających rozwój przedsiębiorczości.

- Naprawa prawa gospodarczego będzie odbywała się trzyetapowo - powiedział Adam Szejnfeld. - Pierwszy przewiduje szybkie jednostkowe zmiany przepisów, drugi czyszczenie prawa, a trzeci stabilizację prawa. Jeszcze w 2007 roku zostanie przedstawiony projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Nie wiadomo, czy znajdzie się w nim rozwiązanie polegające na funkcjonowaniu instytucji jednego okienka.

- Teraz trwają prace nad ustaleniem, jakie bariery hamują wdrożenie jednego okienka - tłumaczył Szejnfeld. - Jeżeli nie uda się ich szybko usunąć, to wówczas rozpocznie się procedowanie nad projektem nowelizacji nie przewidującej rozwiązania problemu jednego okienka. Dopiero w drugiej kolejności przedstawimy projekt zawierający propozycję jednego okienka. Na pewno jednak zacznie ono działać w 2008 roku.

Jeszcze w tym roku rozstrzygnie się też, czy ustawa o partnerstwie publiczno- -prywatnym zostanie zmieniona, lub uchylona.

MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama