reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze na usługi doradcze

Pieniądze na usługi doradcze

W ramach regionalnych programów operacyjnych mali i średni przedsiębiorcy otrzymają dodatkowe pieniądze na usługi doradcze.


NOWE PRAWO

 


Od 3 listopada obowiązują dwa rozporządzenia ministra rozwoju regionalnego z 11 października 2007 r. w sprawie udzielania pomocy mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. O jednym z nich, które dotyczy udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. nr 193, poz. 1399) pisaliśmy w GP nr 213/2007. Drugie dotyczy udzielania pomocy na usługi doradcze dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców (Dz.U. nr 193, poz. 1398).

 


Pomoc ta ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego konkretnego regionu. Ma małym i średnim przedsiębiorstwom ułatwić dostęp do usług doradczych, które mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Wsparcie finansowe będzie udzielone na realizację projektu w województwie, które zostało objęte danym regionalnym programem operacyjnym. Pieniądze powinny być wykorzystane na zakup usług doradczych między innymi w zakresie projektowania i wdrażania systemów zarządzania jakością w firmie, uzyskiwania i odnawiania certyfikatów zgodności dla wyrobów, usług, surowców, maszyn, aparatury kontrolno-pomiarowej a także kwalifikacji personelu. Pomoc na usługi doradcze będzie udzielana przedsiębiorstwom do 30 czerwca 2008 r.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

 
reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Frydrych

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama