| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Całą obsługę administracyjną przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej powinny przejąć urzędy skarbowe.


Ministerstwo Gospodarki chce zebrać w jednym dokumencie informacje o działaniach rządu w 2007 r. na rzecz przedsiębiorczości. Przede wszystkim znajdą się w nim dane na temat polityki wspierania małych i średnich przedsiębiorstw.
Jednak przedsiębiorcy dosyć krytycznie ocenili już przesłaną im roboczą wersję dokumentu. Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego brakuje w nim informacji o tym, w jakim stopniu małe, średnie firmy korzystają z już wprowadzonych regulacji wspierających działalność przedsiębiorstw.


Związek zwrócił też uwagę, że w dokumencie w części poświęconej uproszczeniom działalności gospodarczej zbyt dużą wagę przywiązuje się do formalności związanych z rejestracją firmy (przykład jednego okienka) i zawieszenia działalności, a za mało miejsca poświęca się propozycjom ułatwień w prowadzeniu działalności.


Przedsiębiorcy uważają, że idea jednego okienka może ułatwić i skrócić rejestrowanie działalności gospodarczej tylko wówczas, gdy dotychczasowe trzy okienka, usytuowane: w urzędzie skarbowym, ZUS i urzędzie statystycznym będą zastąpione odpowiednio zwiększoną obsługą administracyjną przejętą przez urzędy skarbowe.


Rzemieślnicy zwrócili również uwagę na to, że w dokumencie za mało miejsca poświęcono propozycjom ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »