reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Rejestracja tylko w urzędzie skarbowym

Całą obsługę administracyjną przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej powinny przejąć urzędy skarbowe.


Ministerstwo Gospodarki chce zebrać w jednym dokumencie informacje o działaniach rządu w 2007 r. na rzecz przedsiębiorczości. Przede wszystkim znajdą się w nim dane na temat polityki wspierania małych i średnich przedsiębiorstw.
Jednak przedsiębiorcy dosyć krytycznie ocenili już przesłaną im roboczą wersję dokumentu. Zdaniem Związku Rzemiosła Polskiego brakuje w nim informacji o tym, w jakim stopniu małe, średnie firmy korzystają z już wprowadzonych regulacji wspierających działalność przedsiębiorstw.


Związek zwrócił też uwagę, że w dokumencie w części poświęconej uproszczeniom działalności gospodarczej zbyt dużą wagę przywiązuje się do formalności związanych z rejestracją firmy (przykład jednego okienka) i zawieszenia działalności, a za mało miejsca poświęca się propozycjom ułatwień w prowadzeniu działalności.


Przedsiębiorcy uważają, że idea jednego okienka może ułatwić i skrócić rejestrowanie działalności gospodarczej tylko wówczas, gdy dotychczasowe trzy okienka, usytuowane: w urzędzie skarbowym, ZUS i urzędzie statystycznym będą zastąpione odpowiednio zwiększoną obsługą administracyjną przejętą przez urzędy skarbowe.


Rzemieślnicy zwrócili również uwagę na to, że w dokumencie za mało miejsca poświęcono propozycjom ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej.


MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama