reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstanie kodeks dobrych praktyk spółek giełdowych

Powstanie kodeks dobrych praktyk spółek giełdowych

Budowanie przejrzystego, uczciwego i bezpiecznego rynku kapitałowego dla inwestorów w Polsce - zakłada przygotowany przez warszawską giełdę projekt dobrych praktyk spółek notowanych na GPW.


"Celem projektu jest wzrost jakości i zakresu informacji przekazywanych przez spółki na rynek publiczny" - wyjaśnił na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes GPW Ludwik Sobolewski.


Zgodnie z projektem, spółka notowana na giełdzie będzie zobowiązana zamieszczać w internecie m.in. statut i regulaminy organów spółki, raporty bieżące i okresowe, informacje o terminie i miejscu walnego zgromadzenia oraz wypłaty dywidend.


Projekt kodeksu został skierowany 20 marca br. do konsultacji społecznych. Ma on być zatwierdzony na majowym posiedzeniu rady GPW.


Zdaniem prezesa, kodeks dobrych praktyk nie powinien stawiać emitentom nadmiernych wymagań, bo to podwyższy wymogi wejścia na rynek i zwiększy koszty funkcjonowania na giełdzie.


"Dobre praktyki spółek notowanych na GPW mają sens w gospodarce, jeśli stanowią zbiór zasad, których przestrzeganie leży w interesie firm" - uważa Sobolewski.


Prezes poinformował, że giełda nie będzie proponować żadnych sankcji dla firm, które nie będą przestrzegać dobrych praktyk.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama