reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Absolwent liceum pośrednikiem nieruchomości

Absolwent liceum pośrednikiem nieruchomości

Posłowie chcą, aby osoby z wykształceniem średnim jeszcze przez rok mogły zdawać egzamin na pośrednika w obrocie i zarządcy nieruchomościami. W Sejmie odbyła się wczoraj debata na temat projektu ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami. Celem projektu jest ułatwienie dostępu do zawodu pośrednika w obrocie i zarządcy nieruchomości.Od 1 stycznia 2007 r. osoby, które posiadają wykształcenie średnie i ukończyły odpowiednie kursy w zakresie pośrednictwa w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami, nie będą mogły ubiegać się o licencje zawodowe w tym zakresie. Znowelizowana ustawa o gospodarce nieruchomościami zakazuje im bowiem przystąpienia do egzaminu państwowego. Tymczasem w wyniku bałaganu organizacyjnego w Ministerstwie Budownictwa osoby z wykształceniem średnim, które w tym roku po raz ostatni miały zostać dopuszczone do tego egzaminu, nie mogły tego zrobić. Ministerstwo Budownictwa bowiem przez ponad pół roku uniemożliwiało im rozpoczęcie praktyk zawodowych, których odbycie jest warunkiem koniecznym przystąpienia do egzaminu.

Sytuacja taka spowodowałaby poważne straty materialne dla osób, które zainwestowały środki w odbycie państwowych kursów, a zarazem ograniczyła ich możliwość uzyskania i wykonywania nowego zawodu. Z tego względu posłowie zadecydowali, że termin ubiegania się o nadanie licencji zawodowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami lub zarządzania nieruchomościami dla osób, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie, zostanie przedłużony do dnia 31 grudnia 2007 r.

Osoby te otrzymały zatem dodatkowy rok na odbycie praktyk zawodowych oraz zdanie państwowego egzaminu. Jeżeli tego nie zrobią w tym terminie, to od 1 stycznia 2008 r. będą musiały posiadać wykształcenie wyższe w zakresie ekonomii lub prawa albo wykształcenie wyższe o dowolnej specjalizacji połączone ze studiami podyplomowymi w zakresie wyceny nieruchomości.


Arkadiusz Jaraszek

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mycka

ekspert specjalizujący się w tematyce samorządowej, działacz polityczny. Specjalizuje się głównie w polityce społecznej oraz ekonomice pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama