reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nadal brak ważnych ustaw

Nadal brak ważnych ustaw

Krajowa Izba Gospodarcza ocenia działalność ustawodawczą Sejmu nieco lepiej niż w II kwartale tego roku. Przedsiębiorcy nie doczekali się jednak ustaw, których najbardziej oczekiwali od początku kadencji Sejmu.Wczoraj Krajowa Izba Gospodarcza przedstawiła swój barometr przyjazności legislacyjnej Sejmu dla gospodarki i przedsiębiorczości, w III kwartale 2006 roku. Ocenie poddała wszystkie uchwalone przez Sejm w tym czasie ustawy.

Do najważniejszych ustaw, które spotkały się z pozytywną oceną ekspertów KIG, zalicza się ustawę o zmianie ustawy o Narodowym Planie Rozwoju, zmianę ordynacji podatkowej, ustawę o spółdzielni europejskiej, o podatku tonażowym, o biopaliwach oraz ustawę o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Jako niekorzystne rozwiązania uznali natomiast ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawę wydłużającą terminy wprowadzenia gospodarki elektronicznej do administracji.

– Najważniejsze jednak dla polskiej gospodarki jest: uchwalenie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przeprowadzenie reformy finansów publicznych i systemu ubezpieczeń społecznych oraz uproszczenie systemu podatkowego – mówił Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.


Katarzyna Rychter

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama