| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Opublikowano stawki na 2007 rok

Opublikowano stawki na 2007 rok

Minister finansów ogłosił stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w 2007 roku. Ich wysokość nie uległa zmianie. Podatnicy zapłacą więc tyle samo, co w tym roku.zmiana prawaMinister finansów co roku, najpóźniej do 31 października ma obowiązek ogłosić w Monitorze Polskim obowiązujące w następnym roku podatkowym stawki podatku dla określonych środków transportowych. Minister zrealizował ten obowiązek w trzech załącznikach do obwieszczenia w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2007 roku. Stawki te zostały określone na tym samym poziomie, który obowiązuje podatników w tym roku.

Przypomnijmy, że chodzi tutaj o stawki podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 1). Dotyczy to również ciągników siodłowych i balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 2) oraz przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego (załącznik nr 3).

Przykładowo, stawki minimalne podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton, w zależności od liczby osi, wahają się od 127,55 zł w samochodach posiadających dwie osie do 1124,01 zł (w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu). Z kolei stawka podatku za pojazd zaopatrzony w cztery osie i więcej wynosi, w zależności od jego masy, od 591,04 zł do 1484,84 zł (MP nr 72, poz. 721).


Edyta Wereszczyńska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »