| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Znana jest wysokość stawek na 2007 rok

Znana jest wysokość stawek na 2007 rok

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt obwieszczenia, które określa wysokość górnych granic stawek kwotowych w podatkach i opłatach lokalnych na 2007 rok.Zmiana prawa


Ministerstwo Finansów opublikowało projekt obwieszczenia, które określa wysokość górnych granic stawek kwotowych w podatkach i opłatach lokalnych na 2007 rok.

Stawki podatków i opłat lokalnych są corocznie określane przez ministra finansów, który wydaje w tej sprawie stosowne obwieszczenie. Projekt takiego obwieszczenia opracował już resort finansów, podając w nim górne granice stawek kwotowych podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, podatku od posiadania psów oraz opłat lokalnych – opłaty targowej, miejscowej, uzdrowiskowej i administracyjnej na 2007 rok.
Stawki te corocznie podlegają podwyższeniu na następny rok podatkowy, z uwzględnieniem wskaźnika wzrostu cen detalicznych towarów i usług konsumpcyjnych i są zaokrąglane w górę do pełnych groszy.

Wskaźnik wzrostu cen ustala się na podstawie komunikatu prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłaszanego w Monitorze Polskim. MF podało, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów 2006 roku wyniósł 0,9 proc., dlatego dokonano przeliczenia górnych granic stawek zgodnie ze wskaźnikiem.

Wszystkie górne stawki zaproponowane w projekcie obwieszczenia MF są wyższe od tych, które obowiązują w 2006 roku (patrz ramka). Warto podkreślić, że ustalenie stawek na każdy rok jest o tyle ważne, że w przypadku nieuchwalenia stawek podatków lub opłat lokalnych stosuje się stawki obowiązujące w roku poprzedzającym rok podatkowy.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.


Ewa Matyszewska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja interaktywna LTB.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK