reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Uregulowany rynek eko-paliw

Uregulowany rynek eko-paliw

Sejm przyjął pakiet nowych ustaw: w o biokomponentach i biopaliwach ciekłych w o promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych w o biopaliwach, paliwach odnawialnych i zasadach ich promocji w o organizacji rynku biopaliw.

Nowe przepisy umożliwiają rolnikom wytwarzanie na własny użytek wszystkich rodzajów biopaliw ciekłych stanowiących samoistne paliwa. Jednak nie będą mogli oni wytwarzać mieszanek z udziałem oleju napędowego czy benzyn. Rolnicy ci zobowiązani są do nieprzekraczania limitu, który wynosi 100 litrów na hektar powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu rolnika.

Nowe przepisy określają zasady wykonywania działalności w zakresie wprowadzania do obrotu biokomponentów i biopaliw ciekłych. Takie substancje, które mają trafić do obrotu, muszą spełniać wymagania jakościowe potwierdzone odpowiednim certyfikatem jakości.

Zmianie w stosunku do obowiązujących przepisów uległ organ prowadzący rejestr podmiotów prowadzących działalność w zakresie wytwarzania, magazynowania lub wprowadzania do obrotu biokomponentów. Takim organem ma być prezes Agencji Rynku Rolnego, a nie jak dotychczas minister właściwy do spraw rynków rolnych.

Nowe przepisy zastępują ustawę z dnia 2 października 2003 r. o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych (Dz.U. nr 199, poz. 1361 ze zm.).

Ustawa trafi do Senatu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ASiW

Obsługa prawna i wsparcie przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama