| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowe obowiązki przedsiębiorcy

Nowe obowiązki przedsiębiorcy

Na opakowaniach napojów alkoholowych pojawią się dodatkowe napisy. Będą informowały kupujących o niebezpieczeństwie picia alkoholu przez kobiety w ciąży i kierowców.

Umieszczanie dodatkowych informacji na butelkach z alkoholem przewiduje projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przygotowywany przez resort zdrowia. Przewiduje on też, że w miejscach sprzedaży i podawania napojów alkoholowych trzeba będzie umieszczać w widocznym miejscu informacje o szkodliwości picia alkoholu oraz zakazie sprzedawania go i podawania osobom niepełnoletnim.

Sprzedawca zostanie upoważniony do odmawiania sprzedawania i podawania alkoholu w razie wątpliwości co do wieku konsumenta, który nie chce okazać dokumentu potwierdzającego, ile ma on lat. Ograniczona zostałaby też znacznie reklama alkoholu oraz godzina, nadawania jej. Nad projektem ustawy zakończono już prace w ramach ustaleń międzyresortowych. Wkrótce zostanie on przedstawiony Radzie Ministrów, ale dyskusje nad tym, czy nie wprowadza zbyt daleko idących restrykcji, trwają nadal. Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce twierdzi, że przygotowywana nowelizacja stanowi kolejną próbę przerzucenia odpowiedzialności za nadużywanie alkoholu na czynniki, które nie mają wpływu na powstanie tych zjawisk.


Małgorzata Piasecka-Sobkiewcz

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK